کد خبر: 139543 A

در هفته حماسه ششم بهمن؛

همزمان با گرامیداشت هفته حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۶۰ شش روستای پائین خیابان ‌لیتکوه بخش مرکزی شهرستان آمل از نعمت گاز برخوردار شدند.

همزمان با گرامیداشت هفته حماسه اسلامی ششم بهمن سال ۶۰ شش روستای پائین خیابان ‌لیتکوه بخش مرکزی شهرستان آمل از نعمت گاز برخوردار شدند.

به گزارش ایلنا از آمل، نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی در مراسم گازرسانی شش روستای آمل در جمع مردم روستای کوکده بخش مرکزی با بیان اینکه این شهرستان در اوایل انقلاب فقط ۴ روستای آن گازدار بودند، یادآور شد: هم‌اکنون با تلاش مسئولان استانی و شهرستانی کلیه روستاهای شهرستان آمل سال ۹۳ گازدار می‌شوند.

عزت‌الله یوسفیان با تاکید براینکه هم‌اکنون پیمانکاران در دو شهر رینه و گزنگ برای گازرسانی به بخش لاریجان مشغول به کار هستند، اظهار داشت: این بخش یکی از محروم‌ترین منطقه استان مازندران محسوب می‌شود که مسئولان امر باید به آن توجه داشته باشند.

وی ابراز داشت: مردم بخش لاریجان با دامداری و کارگری به امرارومعاش زندگی می‌پردازند که برخی از این خانوار‌ها در روستا‌ها با وضعیت بدی به سر می‌برند.

یوسفیان‌ملا با بیان اینکه برای خانواده‌های این بخش مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید ‌‌نهایت تلاش خود را بکار ببرند، افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و وضعیت گازرسانی در شهرهای و روستاهای مازندران چندین سال دیگر نیز مردم این استان از نعمت گاز برخوردار نمی‌شدند.

نماینده مردم آمل و لاریجان با اعلام اینکه با رایزنی‌های متعدد طی قانون اساسی مجوز دریفات وام‌ از سوی شرکت‌های دولتی صادر شد، اذعان داشت: با توجه به محقق این امر در مرحله اول ۳۰ میلیارد تومان وام برای پروژه‌های گازرسانی این شهرستان و در مرحله دوم ۱۵ میلیارد تومان دیگر شهرهای استان تعلق گرفت تا طرح گازرسانی روستاهای شهرستان آمل و برخی از روستاهای استان از سوی شرکت گاز منطقه‌ای آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون هیچ روستایی بدون پیمانکار مشاهده نمی‌شود و همه روستاهای شهرستان آمل بغیر از روستاهای بخش لاریجان سال ۹۳ گازدار می‌شوند.

به گزارش ایلنا: همزمان با گرامیداشت هفته حماسه اسلامی ششم بهمن شش ۸۱۸ خانوار روستاهای کوکده، مرانده، روکش، مسکون، چنگاز و کاسب محل از نعمت گاز برخوردار شدند.

استان مازندران انقلاب خانواده دستگاه های اجرایی قانون اساسی گاز مجلس شورای اسلامی مسئولان استانی و شهرستانی نماینده مردم روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر