کد خبر: 139702 A

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور:

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور از اقامه نماز جمعه در ۷۶۰ شهر در نظام جمهوری اسلامی بیان کرد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور از اقامه نماز جمعه در ۷۶۰ شهر در نظام جمهوری اسلامی بیان کرد.

به گزارش ایلنا از آمل، آیت‌اله سیدرضا تقوی در مراسم کلنگ‌زنی ساخت مصلای شهر دابودشت آمل کارهای خیر و خیرخواهانه را از تاکیدات فرهنگ اسلام بیان کرد و گفت: انسان فطرتا طالب بقا و بدنبال یک زندگی دائمی و از مرگ به معنی نیستی و نابودی به دور است.

وی با بیان اینکه بشریت مرگ را در واقع انتقال خود را از این علم به یک عالم دیگر می‌داند، افزود: بر وی آگاه است که مجهز‌ترین و بزرگ‌ترین جهان در آن دنیا است و این دنیا ذخیره‌ای از کارهای خیر و صالحانه برای عالم آخرت است.

تقوی با تاکید براینکه مهم‌ترین مصاح خانه آخرت خواندن نماز، روزه، خدمت به مردم، ایتام، محرومان و مستضعفان و هدایت جوانان است، اظهار داشت: باید در این عرصه به تقویت نیروهای خوب پرداخت و جوانان را به کارهای خیر هدایت کرد.

این مسئول یادآور شد: با ساخت مسجد و مدرسه موجب طوانی شدن عمر اهداکنندگان می‌شود چرا که سال‌های سال از این اماکن استفاده از فرد خیر یاد می‌شود.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون در ۷۶۰ شهر اقامه نماز جمعه صورت می‌گیرد، اذعان داشت: به همین تعداد ائمه جمعه بغیر از ائمه اهل سنت در کشور وجود دارد.

تقوی با تاکید براینکه دوسوم از نمازهای جمعه کشور در مکان نامناسب اقامه می‌شود، ابراز داشت: اکثر این نماز‌ها در مکان‌هایی برپا می‌شود که برای نماز جمعه احداثنشده است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه برخی نمازهای جمعه در سالن‌های ورزشی، پارک‌ها و خیابان‌ها اقامه می‌شود که این درشان نظام جمهوری اسلامی نیست، تصریح کرد: متاسفانه مسئولان ما در هنگام ساخت پارک و سالن ورزشی قدم برمی‌دارند اما در هنگام عرصه دین و دیانت خساست خرج می‌دهند.

وی با بیان اینکه از ساختن سالن‌های ورزشی و پارک‌ها حمایت می‌کنیم، گفت: مومنان نیز جایی برای عبادت می‌خواهند که باید به عنوان شهروند برای آن‌ها نیز تدارک دیده شود.

تقوی خاطرنشان کرد: مردم نیز در این زمینه باید با مسئولین همکاری داشته و در این زمینه اهدای زمین را برای امور خیر مانند مصلا در نظر بگیرند.

جهان دین شهروند مدرسه مرگ مسجد نظام جمهوری اسلامی نماز جمعه نماز سیاست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر