کد خبر: 139718 A

رئیس بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساری مطرح کرد:

رئیس بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساری گفت: ۴۱ درصد جمعیت کشورما کم تحرک، ۴۳ درصد اضافه وزن دارند و مازندران به عنوان مرکز چاق‌ترین افراد کشور به شمار می‌آید.

رئیس بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساری در نشستی با مجمع خیران مرکز قلب مازندران، گفت: سال گذشته یک‌هزار و ۴۰۰ جراحی قلب باز در این مرکز انجام شد.

به ایلنا از ساری، آریا سلیمانی، بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) را مرکز درمانی سطح یک و پژوهشی دانست و تصریح کرد: این بیمارستان در سال ۱۳۲۰ تاسیس و در سال ۵۵ توسط راه آهن شمال به وزارت بهداشت واگذار شد در سال ۶۷ سیستم قلب توسط خیری اجرا شد و هم اکنون به صورت تخصصی در بخش قلب خدمات‌رسانی می‌کند.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در سال ۸۳ جراحی قلب باز در این مرکز انجام و از سال ۸۷ پذیرش دستیاران و متخصصان قلب در این مرکز به صورت تخصصی صورت می‌گیرد.

رئیس بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساری، از وجود ۱۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص قلب در بیمارستان فاطمه‌الزهرا ساری خبر داد و گفت: ۶۵۰ پرسنل در بخش‌های مختلف در این مرکز ۱۱۷ تختخوابی تخصصی قلب خدمت‌رسانی می‌کنند.

سلیمانی، با اشاره به اینکه فضای بیمارستانی این مرکز تخصصی قلب و عروق برای پذیرش بیماران و مراجعه‌کنندگان محدود است، یادآور شد: بیمارستان فاطمه‌الزهرا ظرفیت ۱۵۰ تخت را دارد و در سفر چهار دولت دهم مصوب وزارتخانه متبوع است که به ۲۵۰ تختخوابی ارتقا یابد.

وی خدمات رسانی بیمارستان فوق تخصصی قلب در مازندران را همراه با سیر صعودی دانست و تصریح کرد: مجتمع جدیدی در ابتدای این بیمارستان در حال احداثکه در چهار طبقه طراحی و هر طبقه ۶۰۰ متر مربع مساحت دارد که برای تکمیل این پروژه درمانی نیازمند حمایت مادی و معنوی هم استانی‌های خیر هستیم.

*میانگین سکته قلبی در مردان ۵۹ و در زنان ۶۳ سال است
وی در بخش دیگری از سخنانش، با اشاره به اینکه میانگین سکته قلبی در مردان ۵۹ و در زنان ۶۳ سال است، ادامه داد: روزانه ۸۰۰ مرگ در کشور رخ می‌دهد ۳۵۰ مرگ به‌ دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی است.

رئیس بیمارستان فاطمه‌الزهرا(س) ساری، بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و تصادفات از مهم‌ترین عامل مرگ و میر به شمار می‌رود، اظهار داشت: در کشور ما ۴۴ درصد مرگ و می‌ر‌ها به بیماری قلبی و عروقی معطوف می‌شود.

سلیمانی، عدم تحرک، سیگار، دیابت، فشارخون را عامل مهمی در ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی عنوان و تصریح کرد: ۴۱ درصد جمعیت کشورما کم تحرک، ۴۳ درصد اضافه وزن دارند و مازندران به عنوان مرکز چاق‌ترین افراد کشور به شمار می‌آید.
وی، خاطر نشان کرد: ۲۰ درصد جمعیت کشور مبتلا به فشار خون بالا هستند.

ابتلا به بیماری بیمارستان بیماری قلبی بیماری های قلبی جراحی قلب سرطان قلب مادی و معنوی وزن ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر