کد خبر: 139763 A

مدیر کمیته امداد آمل:

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل از اهدای ۱۵۶ هدیه جهیزیه به نوعروسان، بانوان ازدواج مجدد و دامادهای تحت پوشش کمیته امداد امام این شهرستان خبر داد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) آمل از اهدای ۱۵۶ هدیه جهیزیه به نوعروسان، بانوان ازدواج مجدد و دامادهای تحت پوشش کمیته امداد امام این شهرستان خبر داد.

رمضان علیپوردر گفت‌وگو با ایلنا با بیان اینکه اهدای این جهیزیه طی ۹ ماهه سال جاری صورت گرفته است، ابراز داشت: در زمینه تهیه جهیزیه عروس برای نوعروسان نیازمند، بدون سرپرست و مستمند این اداره برنامه مدونی دارد تا آن‌ها راهی خانه بخت شوند.

وی یادآور شد: تعداد ۱۵۶ هدیه جهیزیه به نوعروسان، بانوان ازدواج مجدد و دامادهای تحت پوشش به مبلغ بیش از یک میلیارد ریال در ۹ ماه گذشته به نیازمندان اختصاص پیدا کرد.

علیپور ادامه داد: اعتیاد و پیشگیری از آن، شیوه فرزندپروری، آموزش مهارت‌های زندگی، نقش حجاب، عفاف و ایمان در سلامت روان و رشد و تعالی انسان‌ها از مباحثاین دوره آموزشی بود که توسط اساتید مجرب بیان شد.

این مسئول همچنین از برگزاری یک دوره آموزشی کوتاه مدت دو روزه برای ۱۰۰ نفر از زنان مطلقه خبر داد که در آن آموزش‌ها در زمینه بهداشت فردی، پیشگیری از ایدز و هپاتیت، مشاوره دینی، شیوه فرزندپروری، آموزش مهارت‌های زندگی، نقش حجاب و عفاف و ایمان در سلامت روان بود.

وی در اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی برای زنان سرپرست خانوار این نهاد اذعان داشت: دوره آموزشی یک روزه زنان سرپرست خانوار خانواده زندانی و بدسرپرست تحت حمایت در این نهاد برگزار شد که در آن ۱۰۰ نفر شرکت داشتند.

علیپور‌ با علام اینکه چند روز گذشته نیز برای دختران بالای ۳۰ سال بازمانده از تحصیل و ازدواج آموزش مهارت‌های زندگی برگزار شده است، اذعان داشت: در این دوره دو روزه کار‌شناسان برای ۱۲۰ نفر از این افراد برنامه‌های متنوعی داشتند و مباحثاشتغال برای کسب مهارت و کار نیز در این بین گنجانده شده بود.

اجرای برنامه های فرهنگی ازدواج ایدز پوشش خانواده زنان مطلقه سلامت روان کمیته امداد کمیته امداد امام کمیته امداد امام خمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر