کد خبر: 139776 A

در سالروز ۳۲امین سالگرد ششم بهمن؛

همزمان با سالروز سی‌ودومین سالگرد حماسه پرغرور آفرین مردم آمل در ششم بهمن‌ماه سال ۶۰ زنگ مقاومت حماسه اسلامی در مدارس این شهرستان نواخته شد.

همزمان با سالروز سی‌ودومین سالگرد حماسه پرغرور آفرین مردم آمل در ششم بهمن‌ماه سال ۶۰ زنگ مقاومت حماسه اسلامی در مدارس این شهرستان نواخته شد.

به گزارش ایلنا از آمل، رئیس اداره آموزش و پرورش آمل صبح امروز در نواخته شدن زنگ حماسه اسلامی سال ۶۰ در دبیرستان چهل‌شهید آمل با اشاره به اینکه مردم آمل همواره به سلاح ایمان و شهادت مسلح بودند، یادآور شد: این مردم ظریف چند ساعت اثری از متجاوزین باقی نگذاشتند.

وی با بیان اینکه یک پیرمرد آملی در شش بهمن کیسه‌های شن به دوش می‌کشید و عقب عقب خود را به دشمن نزدیک می‌کرد، ادامه داد: این نوع دفاع در هیچ آکادمی نظامی آموزش داده نمی‌شود و مردم آمل نیز نظامی نبودند که اصول جنگی بدانند پس بهترین سلاح آن‌ها ایمان بود که توانستند در برابر متجاوزینی مبلس به لباس خودی‌ها ایستادگی کنند.

محمدنسب با علام اینکه آمل ۱۴۴ شهید دانش‌آموز و ۱۳ شهید فرهنگی در راه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی تقدیم کرده است، بیان کرد: دو شهید گرانقدر سقا علیزاده و طاهره هاشمی از یادگاران دانش‌آموز سال ۶۰ هستند.

مدیر آموزش‌وپرورش آمل با اشاره به اینکه آمل شهرداری با قدمت تاریخی هفت هزار ساله است، افزود: شمار علمای این شهر از حساب خارج است و امروز دو علامه بزرگ این شهر در عالم تشیع می‌درخشند.

وی با تاکید بر اینکه یک دبیرستان در آمل به نام چهل شهید نامگذاری شده است، گفت: هنرستان‌های آمل در هفت سال گذشته رتبه‌های بر‌تر علمی را به خود اختصاص داده‌اند و دست‌ساخته‌های آنان در منطقه بی‌نظیر است.

این مسئول با اعلام اینکه طلای المپیادهای علمی متعلق به آمل است و این شهر جایگاه بالایی در علم و فقاهت دارد، تصریح کرد: با این شرایط عده‌ای منافق و کمونیست فکر می‌کردند بتوانند یک روزه آمل را به تصرف خود در آورند.

اداره آموزش و پرورش انقلاب دانش آموز شهرداری کمونیست نظام جمهوری اسلامی آمل زنگ نواخته حماسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر