کد خبر: 142678 A

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران:

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از بهره‌برداری ۹ پروژه گردشگری به مناسبت دهه فجر خبرداد.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: ۹پروژه گردشگری به مناسبت دهه مبارک فجر به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش ایلنا از ساری، سیف الله فرزانه اظهار داشت: ۲ دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی، ۳ واحد پذیرایی، یک واحد مجتمع خدمات بین راهی، سفره خانه سنتی، جلوکبابی و مرمت مسجد جامع آمل در ایام مبارک فجر افتتاح می‌شود.

وی گفت: در ۸ پروژه از تاسیسات گردشگری مذکور ۱۹۷ هزار و ۲۸۰ میلیون ریال اعتبار توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

فرزانه افزود: این پروژ‌ها در شهرهای گلوگاه، آمل، عباس آباد و تنکابن قرار دارد که به همت بخش خصوصی به بهره برداری می‌رسد.

مدیر کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: با افتتاح این ۸ پروژه ۷۱ شغل ثابت و ۲۵ شغل فصلی ایجاد شد.

وی از مرمت مسجد جامع آمل با اعتبار ۴ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال به عنوان یکی از پروژه‌های افتتاحی دهه فجر برشمرد و افزود: این مسجد یکی از آثار ثبت شده در لیست آثار ملی کشور است که متعلق به عصر صفوی است که در دوره قاجار هم مرمت شده و در حال حاضر نیز مرمت این بنای مذهبی استان به اتمام رسیده است.

فرزانه گفت: جاذبه‌های بی‌شماری در استان مازندران وجود دارد که جاذب گردشگران با سلیقه‌های متفاوت است بنابراین به تناسب ان نیز تاسیسات متنوع باید در مازندران فعالیت کنند.

وی به اهمیت وجود و فعالیت تاسیسات مختلف گردشگری اعم از هتل، مجتمع‌های اقامتی، پذیرایی و تفریحی و توریستی تاکید کرد و یادآور شد: این تاسیسات گردشگری و ارایه خدمات مناسب در آن تاثیر مستقیم در اقامت گردشگران دارد.

فرزانه گفت: مازندران همیشه از نظر ورود گردشگر قابل توجه بوده است اما موضوع مهم که باعثاقتصادی شدن گردشگری می‌شود مدت اقامت گردشگر است.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران خاطر نشان کرد: ایجاد زیرساخت‌های تاسیسات گردشگری از وظایف دولت است که بنا به مقتضیات دولت در دست پیگیری است اما ایجاد خلاقیت و برنامه‌های متنوع برای گذران اوقات فراغت گردشگران و طولانی کردن مدت اقامت آنان برعهده بخش خصوصی است.

اوقات فراغت بخش خصوصی برنامه های متنوع خلاقیت دولت دهه فجر صنایع دستی و گردشگری گردشگری مسجد مسجد جامع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر