کد خبر: 142935 A

فرماندار شهرستان بابلسر:

تاکنون بیش از ۱۵هکتار از باغات مرکبات و نهالستان ودو گلخانه و شهرستان بابلسر دچار سرمازدگی شدید شده اند. / خسارت این سرمازدگی ۲۰ میلیارد و ۴۷۰میلیون ریال برآورد شده است.

ایلنا: فرماندار شهرستان بابلسر با اشاره به بحران بارش برف در کشور بخصوص استانهای شمالی گفت: تشکیل ستاد بحران و حوادثغیر مترقبه از اولین اقدامات صورت گرفته بود که این ستاد ابتدا در فرمانداری و سپس در کلیه مناطق و شهرستان تشکیل شد تا مدیران و روسای ادارات مربوطه تصمیمات لازم را در جهت برنامه ریزی مناسب و صحیح و به موقع در راستای جلوگیری از هرگونه خسارات احتمالی اتخاذ کنند که بر این اساس تیم‌هایی نیز از طرف ستاد بحران به مناطق بحران زده از برف اعزام و مشکلات احتمالی بوجود آمده را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش " ایلنا " از بابلسر، " سید کریم سجادی " افزود: بعد از مشخص شدن ابعاد گسترده بحران بارش برف درسطح شهرستان و اهمیت امداد رسانی به هم استانی های عزیز در غرب مازندران امدادرسانی به مردم و کمک به دستگاه‌های مسئول در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: تاکنون بیش از۳۰ هزار قرص نان و هشت هزار و ۶۰۰ بطری آب معدنی و ۵۰۰ کنسرو؛ سه ماشین کمک دار و یکدستگاه لودر و گریدر به منطقه اعزام شد.

وی بر امدادرسانی به هم استانیهای غرب مازندران تاکید کرد و با بیان اینکه از تمامی امکانات شهرستانی برای کمک رسانی به اهالی منطقه بهره خواهیم گرفت، تصریح کرد: روزانه یک ماشین نان ویک ماشین آب شرب که مورد نیاز مردم است به منطقه غرب استان ارسال می شود..

فرماندار بابلسر یاد آور شد: براساس آمار اعلام شده تاکنون بیش از ۱۵هکتار از باغات مرکبات و نهالستان ودو گلخانه و این شهرستان دچار سرمازدگی شدید شد ه که خسارت این سرمازدگی طبق برآورد کارشناسان ۲۰ میلیارد و ۴۷۰میلیون ریال می باشد.

" سجادی " خاطر نشان کرد: از این میزان برآورد خسارت ۳۲۰ میلیون تومان مربوط به خسارات نهالستان ها و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان باغات مرکبات و ۳۵۰ میلیون تومان مربوط به دو واحد گلخانه ای است.

بارش برف فرماندار فرماندار شهرستان مرکبات مشکلات شهرستان میلیارد بابلسر خسارت باغات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر