کد خبر: 146384 A

معاون جهادکشاورزی مازندران خبر داد:

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران از تولید بیش از ۳۳۳ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی در موسسات جوجه کشی مازندران در ۱۰ ماه امسال خبر داد.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران از تولید بیش از ۳۳۳ میلیون قطعه جوجه یکروزه گوشتی در موسسات جوجه کشی مازندران در ۱۰ ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، حسین نگهدار اظهار کرد: در ۱۰ ماه امسال، بیش از ۳۳۳ میلیون قطعه جوجه یک روزه گوشتی در موسسات جوجه کشی مازندران تولید که از این تعداد ۲۳۲ میلیون قطعه با هچ ۸۲ درصد به ارزش ۲ هزار و ۸۰۷ میلیارد ریال مربوط به عملکرد گله‌های مرغ مادر استان بوده است.

وی تصریح کرد: از این تعداد جوجه ریزی بالغ بر ۹۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغ گوشتی استان صورت گرفت که بیش از ۱۷۵ هزار تن گوشت سفید مرغ به ارزش بالغ بر ۱۰ هزار و ۹۸۷ میلیارد ریال تولید شد.

نگهدار گفت: مقدار ۶۵ هزار تن از این تولیدات به مصرف شهروندان استان و مابقی(معادل ۶۳ درصد) آن به سایر استان‌ها بویژه استان تهران ارسال شد.

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی مازندران، محلول پاشی درختان آسیب دیده از سرما را با ترکیبات حاوی اسیدهای آمینه، بلافاصله بعد از عادی شدن شرایط آب و هوایی ضروری دانست.

محمدتقی شکوهی، اتخاذ تدابیر مدیریتی مناسب از سوی باغداران مرکبات در جهت کاهش تبعات منفی سرمازدگی درختان را ضروری دانست و افزود: هرس شاخه‌های شکسته و خشک و نرک‌ها پس از خطر سرما و در نیمه دوم اسفند ماه صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه محل پاشی با سموم مسی، بلافاصله بعد از هرس زمستانه جهت پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از بیماری‌های مرکبات به خصوص بیماری بلاست طبق نظر کار‌شناسان حفظ نباتات منطقه صورت گیرد تصریح کرد: هرس شاخه‌های آسیب دیده از سرما و یخبندان بعد از شروع رشد درخت و در فصل بهار صورت گیرد.

استان تهران جهاد کشاورزی رشد سرما شرایط آب و هوایی گوشت مرکبات مازندران ساری جوجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر