کد خبر: 149667 A

در آستانه عید نوروز؛

همزمان با در پیش بودن سال نو پروژه گازرسانی به سه روستای شهرستان کلاردشت به بهره برداری رسید.

همزمان با در پیش بودن سال نو و با حضور فرماندار کلاردشت، نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی و مسئولین منطقه، پروژه گازرسانی به سه روستای شهرستان کلاردشت به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از ساری، «محسن عرب مقصودی» مدیرعامل شرکت گاز مازندران در مراسم افتتاح گازرسانی به روستاهای طبرسو، شکرکوه و پی قلعه اظهار داشت: پروژه گازرسانی به ۷۲ روستا و یک شهر در ایام ا… دهه مبارک فجر آماده بهره برداری شد که به دلیل بارش برف و استقرار توده هوای سرد در استان، امروز شاهد افتتاح پروژه گازرسانی به سه روستای شهرستان کلاردشت هستیم.

وی با بیان اینکه بحران اخیر با تلاش و ایثار نیروهای بسیجی گاز مازندران مهار شد، افزود: نگهداری ایستگاه‌های گاز از موارد مهمی بود که باید به آن توجه ویژه می‌شد، همچنین به دلیل سرمای زیاد و افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، تمام مصارف غیرخانگی از از سوخت گاز خارج شدند و در کنار این تدابیر اتخاذ شده، همدلی و کمک مردم در صرفه جویی و مصرف بهینه گاز از قطع گاز به صورت گسترده جلوگیری کرد.

عرب مقصودی در ادامه ۴۸ شهر از مجموع ۵۸ شهر موجود در مازندران را گازدار دانست و ادامه داد: پیمانکار در پنج شهر دیگر استان در حال انجام عملیات اجرایی است و در حال حاضر بیش از ۹۸ درصد خانوار شهری مازندران از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

وی افزود: یکهزار و ۹۱۴ روستا از مجموع دو هزار و ۹۲۱ روستای مازندران نیز قابل گازرسانی هستند که از این تعداد یکهزار و ۴۶۷ روستا تاکنون گازرسانی شده‌اند.

عرب مقصودی ۷۸ درصد خانوار روستایی مازندران را بهره‌مند از نعمت گازدار برشمرد و گفت: پیمانکاران در ۲۹۶ روستای دیگر استان در حال عملیات اجرایی هستند.

وی وضعیت گازرسانی به شهرستان کلاردشت را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ۹۵ درصد خانوار شهری کلاردشت از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند و با افتتاح پروژه گازرسانی به سه روستای طبرسو، شکرکوه و پی قلعه، شمار روستاهای گازدار این شهرستان به ۱۷ خواهد رسید که انشاا… در آینده نزدیک شاهد گازرسانی به دو روستای باقی مانده کلاردشت نیز خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز مازندران در خصوص آمار مربوط به سه روستای فوق الذکر نیز گفت: با افتتاح پروژه گازرسانی به این روستا‌ها، ۱۶۳ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

عرب مقصودی با بیان این مطلب که برای گازرسانی به روستاهای طبرسو، شکرکوه و پی قلعه ۱۷ هزار و ۴۰۰ متر لوله گذاری انجام شده است، سرانه هر خانوار در این سه روستا را ۴۵ میلیون ریال عنوان و خاطرنشان کرد: برای گازرسانی به سه روستای مذکور ۷۳۳۵ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی در ادامه بر مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی همچنین استفاده از وسایل گازسوز با برچسب انرژی بالا تاکید کرد.

انرژی بارش برف خانوار روستایی خانوار شهری سال نو عید نوروز گاز مجلس شورای اسلامی نماینده مردم ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر