کد خبر: 149818 A

استاندار مازندران:

خدمت رسانی و گسترش عمران و رفاه در کشورمان با تکیه بر خدماتی که توسط نهادهای خدمت گزار ارائه شده به شرایط جدیدی در زندگی عمومی منجر شد.

استاندار مازندران گفت: از افتخارات نظام مقدس اسلامی، توجه و تأکید بر بهره گیری از توان و استعداد و بومی در نیل به مسیر توسعه و سعادت بوده است.

به گزارش ایلنا از بابلسر، ربیع فلاح جلودار در همایش ملی کاربرد اطلاعات مکانی در مدیریت صنعت برق در بابلسر بیان داشت: خدمت رسانی و گسترش عمران و رفاه در کشورمان با تکیه بر خدماتی که توسط نهادهای خدمت گزار ارائه شده به شرایط جدیدی در زندگی عمومی منجر شد.

وی با بیان اینکه حوزهٔ مهندسی و فن آوری‌های نوین در نقطه ثقل این موفقیت‌ها قرار داشته و دارد، اظهار داشت: دستیابی به علوم روز آمد و احاطه علمی به فن آوری‌های نوین دنیا در حوزه‌های مختلف(های تک) و(نانو) به همراه پیروزی‌های علمی دانشمندان ایرانی در جشنواره‌ها ومسابقات جهانی بخش کوچکی از افتخارات کسب شده است.

فلاح ادامه داد: صنعت برق در کشورمان به یقین از جایگاه و پایگاه ویژه‌ای در این فرآیند تحولی و توسعه‌ای برخوردار است.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: برکسی پوشیده نیست که میزان بسیار بالای خاموشی‌های برق در شهر‌ها و عدم دسترسی روستائیان عزیز به نعمت برق، منشاء بسیاری از مشکلات و معضلات در کشورمان بوده است.

وی ادامه داد: اما خوشبختانه طی سالهای اخیر توسعهٔ امکانات در نیروگاه‌ها و ورود برق هسته‌ای به شبکه سراسری، بهره گیری از نیروگاه‌های کوچک، افزایش توان نیروگاه‌ها در تولید و نیز صادرات برق به کشورهای همسایه، از جمله بخشی از اقداماتی بود که منجر به آن شد که وضعیت عمومی زندگی به واسطهٔ این نعمت حاصل از فن آوری در شهر‌ها و روستاهای کشورمان بهبود قابل توجهی یابد.

به گفته فلاح پس از طی دوران گذار اخیر طی شده به نظر می‌رسد تأکید بر برخی از یافته‌های جهانی و بومی نمودن آن در صنعت برق کشورمان حائز اهمیت باشد که از جملهٔ مهم‌ترین آن‌ها؛ استفاده از فن آوری‌های نوین مانند زمین گرمایی، باد، هسته‌ای و توسعه نیروگاه‌های کوچک محلی از جمله روش‌هایی است که می‌تواند مرحله‌ای جدیدی در توسعهٔ دانش محوری در تولید را موجب شود.

وی افزود: از سویی معضل دیرینهٔ موجود در نیروگاه‌های کشورمان که‌‌ همان بهره وری پایین آن هاست می‌بایست با جدیت و حساسیت بالایی پیگیری شود که در هدف و اساس دولت تدبیر و امید در جهت اقتصادی نمودن و بهینه سازی امر تولید در مجموعه‌ای دولتی قابل توجه جدی است.

فلاح جلودار گفت: در این مسیر توسعه نیروگاه‌های بخش خصوصی نیز امیدهای قابل توجهی در جهت صیانت از منابع ملی می‌نماید. توجه به بهره گیری علمی و کاربردی از سامانه‌های اطلاعات جغرافیایی((GIS در علوم مختلف بیش از همه در کشورمان که متأسفانه شناسه و شناسنامه‌ای از اقدامات و عملکردهای اجرایی مرتبط با زیرساخت‌ها انجام نگرفته است و دارای اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه بهره گیری از خدمات متنوع(GIS) بیش از همه در مقوله مهم نگهداری حائز اهمیت می‌باشد، تاکید کرد: نکته قابل توجه در این خصوص بروز نمودن اطلاعات و جمع آوری دقیق اطلاعات است که انشاء‌اله تلاش مهندسان کشورمان می‌بایست در آینده نزدیک به این مهم منجر شود و نرم آفزار‌ها و تهیه نقشه‌ها با مقیاس مناسب از تصاویر دریافتی ماهواره‌های ملی انجام گیرد که دارای سهم بسزایی در حوزه مهندسی(GIS) ات.

استاندار مازندران ادامه داد: شایان توجه متولیان گسترش(GIS) که انشاء‌اله اقدامات این حوزه در تمامی بخش‌ها و زیرساخت‌ها به موازات انجام گیرد تامجموعه‌ای از امور مدیریتی در شبکه نهادمند در دولت الکترونیک به رصد و نظارت دقیق بر زیرساخت‌ها بپردازند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد این همایش علمی و فنی با برگزاری کارگاه‌های مناسب و باکیفیت و عملیاتی زمینه ساز دست یابی به یافته‌های روزآمد و نیز انتقال دانش به فعالان این حوزه با اهمیت را منجر شود.

بخش خصوصی برق خدمت رسانی دولت دولت الکترونیک زمین صنعت ماهواره مشکلات هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر