کد خبر: 149992 A

استاندارمازندران در جلسه کارگروه سلامت تاکید کرد؛

جمعیت استان ما در ایام نوروز ۳ برابر خواهد شد که این حجم بالای ورود مسافر و گردشگر نیازمند مدیریت جامع در همه حوزه‌ها بویژه حوزه سلامت خواهد بود.

استاندار مازندران گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی با محوریت دانشگاه علوم پزشکی مازندران و در ایام تعطیلات نوروزی به مرحله اجرا در خواهد آمد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، ربیع فلاح جلودار در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با تاکید بر لزوم مشارکت فعال همه دستگاه‌ها در این طرح، بیان داشت: مسوولیت کارگروه سلامت استان در ایام نوروز سنگین‌تر و مهم‌تر است چراکه ارتباط مستقیم با سلامت مردم و مسافران دارد.

وی با اشاره به اینکه مراحل اجرای این طرح از هم اکنون آغاز شده است، تصریح کرد: جمعیت استان ما در ایام نوروز ۳ برابر خواهد شد که این حجم بالای ورود مسافر و گردشگر نیازمند مدیریت جامع در همه حوزه‌ها بویژه حوزه سلامت خواهد بود.

فلاح با بیان اینکه طرح پاکسازی شهر‌ها و جاده‌های استان نیز ۱۰ روز پیش از نوروز اجرا می‌شود، اظهار داشت: برای رعایت بهداشت و تامین سلامت، نیازمند مشارکت جدی مردم هستیم که این امر مستلزم کار فرهنگی و اطلاع رسانی گسترده از طریق رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی و استانی است.

رییس کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان با تاکید بر افزایش نظارت بر اماکن عمومی و مراکز خدمات رسان، افزود: پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، مراکز خدماتی بین راهی و عمومی درون شهری باید در این ایام بیش از پیش به رعایت نکات بهداشتی توجه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با انتقاد از عدم اجرای مطلوب طرح احداثکشتارگاه‌های صنعتی در سطح مازندران، گفت: ما باید بدنبال واقعیت‌ها باشیم، نمی‌خواهیم این روند ادامه داشته باشد پس بنابراین برای هر شهرستان، با رعایت قوانین و مقررات مجوز احداثکشتارگاه صنعتی داده شود.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر اینکه اولویت اعطای مجوز باید با اتحادیه قصابان باشد، اذعان داشت: طی ۲ ماه آینده می‌بایست وضعیت کشتارگاه‌های صنعتی شهرستان‌ها مشخص شود.

فلاح هم چنین در بخش دیگری با بیان اینکه میانگین آبرسانی به روستاهای استان حدوداً ۱۰ درصد پایین‌تر از میانگین کشوری ست، خاطرنشان ساخت: برای تخصیص بودجه موردنیاز جهت اجرای شبکه آبرسانی به روستاهای استان و جبران این کاستی، با مسوولین ارشد کشور رایزنی خواهیم کرد.

ایام تعطیلات نوروزی ایام نوروز بسیج بودجه جاده های استان دولت رعایت قوانین و مقررات سلامت مسافران ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر