کد خبر: 151434 A

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبرداد:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از انجام عملیات تلقیح مصنوعی ۸ هزار و ۷۹ راس گاو در سطح دامداری‌های استان مازندران در بهمن ماه امسال خبر داد.

ایلنا: معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از انجام عملیات تلقیح مصنوعی ۸ هزار و ۷۹ راس گاو در سطح دامداری‌های استان مازندران در بهمن ماه امسال خبر داد.

به گزارش " ایلنا " از ساری به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، " حسین نگهدار " گفت: یکی از روش‌های اصلاح‌نژاد دام در حیوانات، استفاده از دام‌های بر‌تر با تولید بالا بوده و برای دستیابی به این هدف، اجرای عملیات تلقیح مصنوعی بهترین و آسان‌ترین شیوه به منظور ارتقاء کمیت و کیفیت تولیدات شیر و گوشت قرمز می‌باشد.

او در ادامه با بیان اینکه در این راستا دویست مامور تلقیح مصنوعی پس از اخذ گواهینامه از مراکز اصلاح‌نژاد دام کشور در سطح دامداری‌های صنعتی و نیمه صنعتی استان مازندران مشغول به فعالیت می‌باشند، تصریح کرد: حاصل تلاش این مامورین تلقیح مصنوعی در بخش اصلاح دام سنگین، انجام عملیات تلقیح مصنوعی بر روی ۸ هزار و ۷۹ راس گاو با هدف تولید اقتصادی و پایدار و اصلاح‌نژاد دام در واحدهای پرورش گاو شیری در سطح استان بوده است که از مجموع این تعداد ۴ هزار و ۳۰۹ راس مربوط به گاو اصیل، ۳ هزار و ۳۸۸ راس گاو دورگ و ۳۸۲ راس گاو بومی می‌باشند.

استان مازندران جهاد کشاورزی روابط عمومی سازمان شیر گوشت قرمز معاون ساری گاو تلقیح مصنوعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر