کد خبر: 151439 A

به منظور افزایش ضریب ایمنی راه‌ها در نوروز:

با توجه به در پیش بودن بهار طبیعت و ایام نوروز و حضور مسافرین و گردشگران نوروزی از سرتاسر کشور به مازندران و به منظور افزایش ضریب ایمنی راه‌ها ۳۸۷ راهدار در جاده‌های این استان مستقر می‌شوند.

ایلنا: به توجه به در پیش بودن بهار طبیعت و ایام نوروز و حضور مسافرین و گردشگران نوروزی از سرتاسر کشور به مازندران و به منظور افزایش ضریب ایمنی راه‌ها ۳۸۷ راهدار در جاده‌های این استان مستقر می‌شوند.

به گزارش " ایلنا " از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران " لطف الله عباسی " مدیر راهداری این اداره کل ضمن اعلام این مطلب افزود: این اداره کل تمام تلاش خود را به کار خواهد بست تا مسافران نوروزی جاده‌ها درآغاز سال جدید سفری کم خطر را تجربه نمایند.

وی به استقرار ۳۳ اکیپ راهداری با ۳۸۷ راهدار در سطح محورهای ارتباطی استان اشاره کرد و افزود: ۱۷راهدارخانه ثابت و ۱۳کانکس و چادر سیار راهداری در سطح محورهای استان آمادگی کامل برای پذیرایی و استقبال از مسافرین نوروزی و هموطنان عزیز را دارند.

مدیر راهداری راه و شهرسازی مازندران خاطر نشان ساخت: اداره کل راه و شهرسازی مازندران به منظور ارتقاء سطح ایمنی؛ نظارت و کنترل در سطح محورهای استان و همچنین انجام به موقع و سریع در عملیات راهداری فعالیتهای گسترده‌ای را برای تعطیلات نوروزی در دست انجام دارد.

وی اظهار داشت: همچون سنوات گذشته به منظور کنترل و نظارت بر گشتهای راهداری ادارات تابعه با هدف برقراری ترافیک روان و ایمن گشتهای ویژه نوروزی(مجهز به سامانه gps) را در سطح چهار محور ارتباطی و شریانی خود شامل محورهای هراز، سوادکوه، کندوان و ساری _ کیاسر اعزام می‌نماید.

" عباسی " در خصوص بخشی از اقدامات ایمن سازی محورهای استان توسط این اداره کل برای ایام نوروز اظهار داشت: پاکسازی و زیبا سازی حریم راه‌ها، نصب تابلوهایvsl(نمایش سرعت متغیر بسته به شرایط جاده)، نصب دوربین‌های نظارت تصویری– نصب تابلو‌های فلورسنتی جهت آشکار سازی نقاط پر حادثه، تقویت علائم افقی وعمودی، بهبود وضعیت حفاظ‌ها و نگهداری روشنایی محور‌ها، ایمن سازی و ساماندهی نقاط پرحادثه، خط کشی و لکه گیری، شستشو و ترمیم علائم، جمع آوری لاشه حیوانی و زباله در سطح محور‌ها از جمله فعالیت‌هایی است که به طور گسترده توسط راهداران پرتلاش در حال انجام می‌باشد.

ایام نوروز ایمنی راه ها جاده دوربین راه و شهرسازی روابط عمومی زباله طبیعت گردشگران نوروزی نوروز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر