کد خبر: 154976 A

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های مازندران خبرداد:

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران با اعلام افزایش تعداد دوربین‌های نظارتی محورهای مواصلاتی استان از نصب ۴۱ دوربین در محورهای دروازه‌ای و برون‌شهری مازندران خبر داد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران با اعلام افزایش تعداد دوربین‌های نظارتی محورهای مواصلاتی استان از نصب ۴۱ دوربین در محورهای دروازه‌ای و برون‌شهری مازندران خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، محمد پورتیموری اظهار داشت: مرکز مدیریت راه‌های استان به منظور نظارت بر تردد، کنترل ترافیک جاده و نیز امنیت راه‌های برون‌شهری با تجهیز کلیه محورهای استان به سیستم‌های هوشمند تصویری توانست گامی مؤثر برداشت.

وی خاطرنشان کرد: این اداره کل با نصب ۴۱ دوربین در محورهای دروازه‌ای و برون‌شهری استان توانست در رتبه نخست کشور قرار گیرد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران از دیگر فعالیت‌های مهم مرکز مدیریت راه‌ها را بررسی آمار ترافیک جاده‌ها و مقایسه این آمار با ظرفیت‌های جاده به منظور برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و بلند مدت ترافیکی ذکر کرد.

وی در ادامه افزود: ترافیک شمارهای برخط با نشان دادن ترافیک عبوری، سرعت وسایل نقلیه عبوری و تخلفات وسایل نقلیه در حین عبور از مقاطع ترافیک شمارها، امکان انتقال به موقع آمار را فراهم می‌آورند

این مسئول تصریح کرد: بر این اساس در حال حاضر از شرق تا غرب استان ۶۵ محور اصلی و دروازه‌ای به این سامانه تجهیز شدند.

پورتیموری گفت: از آنجایی که یکی از اهداف و رسالت‌های این اداره کل تامین سفری ایمن و کم خطر برای هموطنان است محورهای استان به سامانه هوشمند ثبت تخلف مجهز شد که با استفاده از این سیستم تخلفات حادثه‌ساز نظیر سرعت‌های غیرمجاز و عدم رعایت فاصله ایمن با استفاده از ارتباطات لحظه‌ای دوربین‌های نصب شده در سراسر مسیرها به طور پیوسته مورد کنترل و نظارت قرار گرفته‌اند.

وی افزود: در حال حاضر محورهای گلوگاه - بهشهر، قائمشهر _ ساری، قائمشهر - بابل و آمل - بابل به این سامانه تجهیز شده و تجهیز سایر محورهای استان نیز جزو برنامه‌های اصلی این مرکز قرار گرفته است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان مازندران ادامه داد: سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۴۱ نیز به منظور اطلاع‌رسانی به رانندگان و مسافران توسط این مرکز مورد بهره‌برداری قرار گرفته که در آن هموطنان می‌توانند با ارسال عدد ۱۴۱ به این شماره از آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های استان و نیز کشور آگاهی یابند البته هموطنان می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی www. iran۱۴۱. ir از آخرین اطلاعات مربوط به جاده‌های کشور اعم از عملیات کارگاهی، وضعیت ترافیکی و میزان تردد مطلع شوند.

استان مازندران ترافیک جاده جاده های استان حمل و نقل و پایانه های دوربین کنترل و نظارت محورهای مواصلاتی استان ساری بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر