کد خبر: 156711 A

معاون میراثفرهنگی و گردشگری مازندران:

طرح جامع گردشگری که سرمایه گذار ارائه می کند مغایر مطالعات امکان سنجی است و اداره کل میراثفرهنگی در این زمینه بحثهایی دارد.

معاون اداره کل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: واحدها و مناطق نمونه گردشگری برای خدمات دهی نیاز به مجوز دارند افزود: با واحدهای متخلف برابر قانون برخورد می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، " حسین باقری " در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران گفت: هرگونه دریافت عوارضی از گردشگری در پارک جنگلی نور تخلف محسوب می شود.

وی ادامه داد: کلیه تاسیسات گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمانها و مناطق نمونه گردشگری باید مجوز فعالیت و بهره برداری را به استناد قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی و آیین اصلاح، درجه بندی و نرخ گذاری از این اداره کل دریافت کنند.

باقری افزود: نرخ مورد عمل و فعالیت خدمات ارائه شده در آن منطقه گردشگری بر اساس آیین نامه ذکر شده توسط اداره کل میراثفرهنگی تعیین و جهت ابلاغ به مدیریت مجموعه ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه یک مغایرت قانونی درباره واگذاری مناطق نمونه گردشگری وجود دارد، بیان داشت: طرح جامع گردشگری که سرمایه گذار ارائه می کند مغایر مطالعات امکان سنجی است و اداره کل میراثفرهنگی در این زمینه بحثهایی دارد.

باقری با اشاره به اینکه در حال حاضر پارک جنگلی سی سنگان به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شده است ولی درباره واگذاری پارک جنگل نور این اداره کل هیچگونه اطلاعی ندارد.

آیین نامه بخش خصوصی جنگل سرمایه صنایع دستی و گردشگری صنعت قانون گردشگری ساری میراثفرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر