کد خبر: 156770 A

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران:

در حال حاضر ۸۰۰ واحد متقاضی ندارد که با توجه به پیشنهادی که به وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده درصدد هستیم که این واحدها را در اختیار کارگران بی بضاعت قرار دهیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در ستاد اجرایی خدمات سفردر جمع خبرنگاران با اشاره به نزدیک شدن به هفته کارگرگفت: اساس سیاست های وزارتخانه برنامه های هفته کارگر امسال همانند سال های گذشته با محتوای مطلوب تر و در پیش بردن توقعات کارگران در استان برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، علی بابایی با اشاره به اینکه ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر جامعه هدف تعاون، کار و رفاه اجتماعی است گفت: اگر کار فرهنگی برای این گروه هدف انجام شود تحولی عظیم در بحثاقتصاد و فرهنگ رخ می دهد.

وی، به مسکن مهر میارکلا اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۸۰۰ واحد متقاضی ندارد که با توجه به پیشنهادی که به وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شده درصدد هستیم که این واحدها را در اختیار کارگران بی بضاعت قرار دهیم.

بابایی به چالش های موجود در حوزهکارگری اشاره کرد و افزود: اگر بسیاری از گلوگاه های اقتصادی را حل نکنیم نمی توان گفت کارگران هیچگونه مشکلی ندارند.

وی ادامه داد: در دنیا بیش از ۵۰ درصد هزینه قیمت تمام شده کالا بر روی نیروی انسانی است درحالی که در کشور ما تنها ۱۰ درصد است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: ۲۱۰ کارگر بیمه شده در برف اخیر خسارت دیدند که تمامی مشکلات بیمه بیکاری انها را در همان روزهای اول بارش برف برطرف شده است.

بابایی ادامه داد: ۱۹ واحد بزرگ دارای بیش از ۵۰ کارگر در برف اخیر در استان خسارت دیدند که با پیگیری سازمان های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ۶۱ میلیارد تومان تسهیلات از طریق بانک رفاه پرداخت شد و یک هزار میلیارد تومان دیگر برای ترمیم خسارت وارد شده به واحدهای تولید در سال ۹۳ ابلاغ خواهد شد.

بیکاری جامعه جهاد کشاورزی صنعت معدن و تجارت کار و رفاه اجتماعی مسکن مهر مشکلات نیروی انسانی وزارتخانه ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر