کد خبر: 158649 A

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی:

تعاونی‌های کوچک و شرکت‌های دانش بنیان در مناطق شهری و روستایی می‌توانند از توان مناطق محل سکونت خود برای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار استفاده کنند.

ماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل تعاونی‌های کوچک با حضور فارغ التحصیلان دانشگاهی، تنها راه حل برطرف شدن مشکل بیکاری جوانان است.

به گزارشس خبرنگار ایلنا از بهشهر، «‌احمدعلی مقیمی» ‌روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری بهشهر که در فرمانداری این شهر برگزار شد اظهار کرد: تعاونی‌های کوچک و شرکت‌های دانش بنیان در مناطق شهری و روستایی می‌توانند از توان مناطق محل سکونت خود برای ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار استفاده کنند.

مقیمی به برنامه ریزی برای احداثصنایع در بهشهر اشاره کرد و گفت: توافق با برخی سرمایه گذاران بخش‌های گوناگون انجام شده است که در صورت اجرا و تکمیل این طرح‌ها که نیازمند اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی است، برای بیش از هزار نفر به طور پایدار شغل ایجاد خواهد شد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: احداثکارخانه کافئین، کارخانه تولید لامپ LED، تولید آجر ماشینی و چند طرح دیگر که دارای توجیه اقتصادی هستند، ازجمله این طرح‌هاست.

وی ادامه داد: علاوه بر برنامه ریزی برای آغاز به کار این طرح‌ها، در سال ۹۳ بهشهر شاهد تکمیل و بهره برداری از چندین طرح عمرانی و زیربنایی است.

مقیمی بیان کرد: آبگیری سد گلورد، تمکیل جاده رستمکلا – بندر، بهره برداری از فاز اول پالایشگاه، بهره برداری از کارخانه کمپوست زباله، افتتاح فاز اول کارخانه کربن و بهره برداری از پل غیر همسطح جاده کمربندی، نمونه‌هایی ازاین طرح‌هاست.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران بیان کرد: اجرای برخی از این طرح‌ها مانند آبگیری سد گلورد، علاوه بر نقش بسیار مهمی که در برطرف شدن مشکلات کمبود آب زراعی شرق مازندران دارد، ارزش افزوده‌ای بالغ بر هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان را به ارمغان خواهد آورد.

وی به مشکلات اعتباری سال گذشته شهرستان بهشهر اشاره کرد و گفت: بودجه پارسال بهشهر حدود ۱۴ میلیارد تومان بود اما هیچ مبلغی از این بودجه محقق نشد.

نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: به رغم این کمبود اعتبارات، با برقراری ارتباط مداوم با مسوولین استانی و کشوری و گرفتن اعتبار، مانع توقف در اجرای طرح‌ها و پرو‍ژه‌ها شدیم.

مقیمی به لزوم توجه بیشتر به بخش سلامت شهرستان تاکید کرد و گفت: دولت در سال ۹۳ اهمیت بیشتری به توسعه و گسترش سلامت و درمان می‌دهد و محدودیت بودجه‌ای در این بخش بسیار کمتر از بخش‌های دیگر است.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران ادامه داد: با توجه به این شرایط مطلوب، در سال ۹۲ باید همه خانه‌های بهداشت نیمه کاره و اجرا نشده شهرستان با پیگیری‌های مسوولین مرتبط تکمیل و به بهره برداری برسد که اجرای آن می‌تواند بخش عمده از دغدغه تامین سلامت مردم را برطرف می‌کند.

بودجه پرو جاده درمان زباله سرمایه گذاران شهری و روستایی کربن مجلس شورای اسلامی بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر