کد خبر: 160722 A

استاندار مازندران در مراسم روز ارتش؛

امروز نیروهای مسلح و ارتش ما آرمان گرا و در خدمت ارزش های الهی و صیانت از گوهر ماندگار حاکمیت نبوی و علوی، منویات رهبری معظم انقلاب و حافظ میهن عزیز اسلامی هستند.

استاندار مازندران که به مناسبت ۲۹ فررودین روز ارتش و در مراسم رژه نیروهای مسلح در میدان امام حسین(ع) ساری سخن می‌گفت روز ارتش پرافتخار جمهوری اسلامی را به سربازان، افسران و فرماندهان شجاع، مؤمن و انقلابی حاضر در مراسم تبریک گفت و اظهار داشت: یاد امام بزرگوار و همۀ شهیدان، به ویژه شهدای گرانقدر ارتش جمهوری اسلامی و همۀ جانبازان و آزادگان را به ویژه ۱۰۴۰۰ شهید گلگون کفن استان لاله خیز مازندران، ایثارگران و شهدای لشکر حماسه آفرین ۲۵ کربلا، ۳۰ پیاده گرگان و بسیجیان فداکار مازندران را گرامی می‌دارم که راه عزت، شرافت و زندگی متعالی را به ما آموختند.

به گزارش ایلنا از ساری، ربیع فلاح افزود: امروز نیروهای مسلح و ارتش عزیز ما آرمان گرا و در خدمت ارزش‌های الهی و صیانت از گوهر ماندگار حاکمیت نبوی و علوی، منویات رهبری معظم انقلاب و حافظ میهن عزیز اسلامی هستند.

مقام عالی دولت در مازندران تاکید کرد: بی‌گمان آمادگی برای دفاع از وطن، ارزش‌های مکتبی و انقلابی، امری مهم و ضرورتی قطعی است که به فضل الهی نیروی مسلح جمهوری اسلامی و ارتش عزیز ما از این ویژگی به خوبی برخوردار است.

استاندار مازندران تصریح کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران با پشتوانه‌ای عمیق از معنویت، دینداری و توکل به امداد‌های خداوندی و برخورداری از عزم، اراده، ولایتمداری و پایمردی فرزندان انقلاب در سازمان خود با تأسی به مجاهدت‌ها و حماسه‌آفرینی‌های دوران دفاع مقدس و دستاوردهای غرور‌انگیز دفاعی، دژ مستحکم انقلاب تبدیل شده است و تحت فرماندهی و مدیریت داهیانه ولی فقیه زمان و فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت ا… خامنه‌ای، بیش از هر زمان دیگر، در صحنه‌های دفاع از مرزهای میهن اسلامی آماده اجرای سلحشورانه ماموریت‌های خطیر محوله است.

ربیع فلاح ادامه داد: به یاد داریم همزمان با به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، ارتش رژیم ستم شاهی که پیکره اصلی آن را جوانان برومند ایرانی تشکیل می‌داد، به ندای آسمانی رهبر انقلاب لبیک گفت و در نتیجه هم صدا و همراه با امت در براندازی رژیم وابسته به ستیز بی‌امان با دشمنان داخلی و خارجی انقلاب برخاست و به عنوان نخستین بازوی توانمند نظامی انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوری اسلامی ایران تلاشهای خستگی ناپذیر و مستمری را با فداکاری و ایثار و در ابعاد مختلف آغاز کرد.

استاندار مازندران افزود: رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) روز پیوستن ارتش به مردم را با عبارت حکیمانه «لحظه شادی بندگان خدا و یاس ستمگران» نقطه عطف درخشان و افتخار آمیز قلمداد فرمود.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در حالی که جمهوری نوپا، برای حل و فصل مشکلات اقتصادی و اجتماعی ناشی از یک انقلاب مردمی درگیر مسایل عدیدهء داخلی بود، دشمنان انقلاب که از یک سو به شدت از پیروزی انقلاب ضربه خورده و از سوی دیگر در ایجاد اختلافات داخلی برای نابودی انقلاب اسلامی درمانده بودند، به شکل ناجوانمردانه جنگ تحمیلی گسترده‌ای را به کشور تحمیل کردند.

استاندار مازندران از حماسه آفرینی‌های دلاورمردان ارتش در دوران دفاع مقدس تقدیر کرد و گفت: اکنون که حدود ۲۵سال از پایان جنگ می‌گذرد، ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن حفظ و ارتقای آمادگی و توان رزمی خود درخودکفایی تلاش کرده و در صحنه سازندگی کشور حضور فعال و موثری داشته است و هم اکنون یکی از مقتدر‌ترین نیرو‌ها درسطح کشور و منطقه است.

ربیع فلاح تاکید کرد: وحدت راهبردی نیروهای مسلح، به ویژه همکاری، هم افزایی و هماهنگی همه‌جانبه بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور، پاسداری و دفاع از انقلاب اسلامی و صیانت از امنیت، مصالح و منافع ملی ایران اسلامی، دژ تسخیرناپذیری برابر بدخواهان و دشمنان کینه‌توز و طمع کار قرار داده است به گونه‌ای آنان را در دست یابی به اهداف شوم و سناریوهای شیطانی مهندسی شده در اتاق‌های فکر نظام سلطه ناامید ساخته است.

استاندار مازندران ادامه داد: دولت تدبیر و امید بر اساس گفتمان و دکترین دفاعی جمهوری اسلامی تلاش و همت واسع خویش را معطوف به توانمند سازی قوای مسلح کشور در حوزه‌های مختلف سخت افزاری و توسعه دانش و بسط امر خطیر خودکفایی معطوف می‌دارد و از سویی توان و اثرگذاری نیروهای مسلح کشورمان را در اجرای مأموریت‌های دشوار عمرانی و سازندگی کشور سرمایه‌ای ارزشمند تلقی می‌کند.

وی در پایان گفت: بحمداله در استان مازندران نیز توجه به این مقوله مهم با حضور ارزشمند در مجموعهٔ همیشه پیروز لشگر ۳۰ پیاده گرگان و لشگر ۲۵ کربلا، عینیت برجسته خواهد داشت. امیدوارم همچون گذشته، با استمرار آموزش‌ها، فراگیری، تعمیق ایمان و توکل بر خدا، تجربه، تمرین، نوآوری و خلاقیت، حفظ روحیه بالا، شجاعت و فداکاری، این راه نورانی و پرافتخار را ادامه بدهید.

مطمئن باشید که به فضل الهی پیروزی و عزت از آن شماست و بدون تردید، هیچ قدرتی در عالم توانایی ایستادن در برابر شما و مقابله با شما را نخواهد داشت، چرا که ارتش ما ریشه در زمین و اندیشه و سر در آسمان دارد و متکی به یک اقیانوس بیکران ملت مؤمن و متوکل بر خدای مقتدر و یگانه است و این ارتش شکست ناپذیر است.

ارتش جمهوری اسلامی ایران استقلال اقتصادی و اجتماعی انقلاب جانبازان جمهوری اسلامی زمین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشکلات نیروهای مسلح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر