کد خبر: 161036 A

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران:

قرار بود در چهار سال گذشته، حدود ۱۵۵هزار فرصت شغلی با اعتبار بالغ بر ۱۸۰ هزار میلیارد تومان توسط دولت و بخش خصوصی در مازندران ایجاد شود که متاسفانه این امر محقق نشده است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران با اشاره به افزایش آمار بیکاران در مازندران، گفت: درحال حاضر نرخ بیکاری در مازندران ۱۱ درصد است.

به گزارش ایلنا از ساری، علی احسانی در نخستین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان در ساختمان معاونت برنامه ریزی استانداری اظهار کرد: بر پایه سند توسعه اشتغال و سرمایه گذاری استان، قرار بود در چهار سال گذشته، حدود ۱۵۵هزار فرصت شغلی با اعتبار بالغ بر ۱۸۰ هزار میلیارد تومان توسط دولت و بخش خصوصی در مازندران ایجاد شود که متاسفانه این امر محقق نشده است.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران افزود: نرخ بیکاری در سال‌های اخیر حدود ۹.۸ درصد بوده که بر اساس سند توسعه اشتغال باید نرخ بیکاری استان به ۶.۳ درصد کاهش می‌یافت.

احسانی افزود: در حال حاضر نرخ بیکاری در مازندران، ۱۱ درصد است که از برنامه توسعه و اشتغال استان عقب هستیم.

وی با بیان اینکه فعالیت اصلی اشتغال در بخش تولید و کشاورزی است، افزود: ظرفیت اشتغال استان به سمت تولید و فناوری انرژی برای ایجاد فرصت شغلی سوق داده شود.

معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری مازندران با بیان اینکه در حال حاضر معضل بیکاری در استان همه مردم را رنج می‌دهد، تصریح کرد: موضوع آموزش با نگاه آموزش مهارتی نیروی انسانی جهت اشتغال دنبال شود.

احسانی بر لزوم ساماندهی اشتغال روستایی در استان تاکید کرد و افزود: صندوق اعتبارات خرد در دهستان‌های پرجمعیت با محوریت امور روستایی استانداری در روستاهای استان تشکیل شود.

اشتغال امور روستایی انرژی بخش خصوصی بیکاری دولت فناوری کشاورزی معاونت برنامه ریزی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر