کد خبر: 161276 A

جانشین فرمانده سپاه مازندران:

در دوران دفاع مقدس نگاه کلاسیک ۱۶ هزار متر مربع زمین از ما گرفت که با تدابیر خاص امام و رشادت رزمندگان باز پس گرفته شد.

رحمت ا… صادقی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) نظام دفاعی را مبتنی بر نگاه کلاسیک و تجربه شدهٔ دنیا ندید و نظامی متناسب با جنس انقلاب که در هیچ الگو، منش و کتبی مرسوم نبوده است طراحی نمود اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس نگاه کلاسیک ۱۶ هزار متر مربع زمین از ما گرفت که با تدابیر خاص امام و رشادت رزمندگان باز پس گرفته شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائمشهر، وی همچنین از ارتش جمهوری اسلامی ایران بعنوان یکی از مقتدر‌ترین ارتش‌های دنیانام برد و ادامه داد: امام راحل برای دفاع از نظام به ارتش و نیروی انتظامی اکتفا نکردند و از سپاه هم کمک گرفتند.

صادقی ادامه داد: نیروهای سه گانه سپاه در زمینه‌های مختلف نظامی متناسب با راهبرد‌ها و سیاست‌های دفاعی فرمانده کل قوا در حال خدمت و انجام وظیفه است.

جانشین فرمانده سپاه مازندران با بیان اینکه ظرفیت دفاعی ارتش و سپاه جمهوری اسلامی ایران به ذخیرهٔ پایان ناپذیری متصل است اظهار داشت: برخلاف کشور‌های دیگر که دوره‌ها و تاکتیک‌های مختلفی را انجام می‌دهند تا طراحی کنند نیروهای ما با استفاده از تجربیات خود در دوران جنگ این مهم را انجام می‌دهند.

وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) اهداف انقلاب و تاثیر پذیری آن را در حوزه‌های داخلی و خارجی خوب شناختند و به تشکیل سپاه اکتفا نکردند و چرخه دفاعی راهبردی در نظام با تشکیل بسیج کامل شد.

صادقی از سپاه ناحیه مقاومت قائم شهر و پایگاه مقاومت بسیج را محل تجمیع همه قوای مردمی نام برد و افزود: این ذخیره ارزشمند آماده است که در مواقع ضرورو با اراده فرمانده کل قوا به منصه ظهور درآید.

وی به سیاست‌های مقام معظم رهبری در قالب اقتصاد مقاوتی اشاره کرد و گفت: همانند سال‌های دفاع مقدس که از ظرفیت‌های داخلی استفاده می‌کردیم در حوزه مقاومت نیز باید همین مهم را انجام دهیم.

جانشین فرمانده سپاه مازندران ادامه داد: توفیق مجموعه سپاه در خدمت گذاری به مردم و تحقق دستورات و نظاماتی که در ابلاغیه‌های مختلف در حوزه‌های مقاومت انجام می‌شود نمود پیدا می‌کند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران امام خمینی امام راحل انقلاب پیروزی انقلاب اسلامی جنگ دوران دفاع مقدس زمین مقام معظم رهبری نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر