کد خبر: 162469 A

استاندار مازندران در مراسم اختتامیه جشنواره ملی مطبوعات کودکان و نوجوانان:

به یقین رویکرد تمرکز زدایی در امر برپایی جشنواره های ملی و انتقال آن به استان ها، می تواند برکات و گام های مثبت و رو به رشد فرهنگی را برای کشور به همراه داشته باشد.

ربیع فلاح جلودار در مراسم اختتامیه جشنواره ی ملی مطبوعات و نخستین جشنواره ی خبرگزاری ها و رسانه های مجازی کودک و نوجوان کشور برگزاری یازدهمین دوره این جشنواره در مازندران پس از سالها برگزاری مداوم در تهران را، نشانگر توانمندی و شایستگی اصحاب فرهنگ و رسانه ی استان دانست و یاد آور شد: به یقین رویکرد تمرکز زدایی در امر برپایی جشنواره های ملی و انتقال آن به استان ها، می تواند برکات و گام های مثبت و رو به رشد فرهنگی را برای کشور به همراه داشته باشد.

به گزارش ایلنا از ساری به نقل از روابط عمومی استانداری، وی بهره گیری از ظرفیت و توان نهاد خانواده در پیشبرد امور فرهنگی از سوی اصحاب هنر و فرهنگ این استان را اقدامی شایسته توصیف نمود و بیان داشت: کار فرهنگی باید با مشارکت همه ی نهادها و با همراه ساختن پتانسیل خانواده ها صورت گیرد، زیرا تا زمانی که خانواده ها هم سو و هم عقیده با برنامه ها و جریان ها و رویدادهای فرهنگی نباشند، نمی توان به نتایج درخشان در این حوزه دست یافت.

استاندار مازندران با بیان این که مهم ترین و اساسی ترین مخاطبان برنامه های فرهنگی کشور کودکان و نوجوانان هستند و لازم است توجه و تمرکز کافی از حیثزمان، برنامه، منابع مالی و دیگر امور مرتبط با این قشر از جامعه، از سوی مسئولان در اقدامات و برنامه های فرهنگی صورت پذیرد، خاطر نشان ساخت: زیر ساختهای لازم برای نقش آفرینی کودکان و نوجوانان در عرصه فرهنگ و هنر فراهم شود و در راستای مقابله با تهاجم فرهنگی در مسیر حمایت و صیانت از حریم فرهنگی و مذهبی خانواده، هنرمندان، اصحاب قلم و نخبگان جامعه در جهت هدایت و جهت بخشی به مسیر رشد صحیح کودکان و نوجوانان و والدین اهتمام جدی نمایند.

مقام عالی دولت در مازندران از همه گروه های فکری، هنری، آموزشی و فرهنگی خواست کار برای کودکان ونوجوانان را جدی گرفته و با همراهی و هم افزایی، ایجاد گر فضایی نو در حوزه ی فرهنگ باشند تا کودکان و نوجوانان در آن نقشی پرشور و ممتاز ایفا نمایند و گفت: این مهم بدان معناست که حضور حقیقی کودکان و نوجوانان را در سیاست ها و برنامه ریزی های فرهنگی، رسمی و جدی بدانیم و از خاطر نبریم که کار برای کودک و نوجوان کاری بسیار ظریف و زمان بر است.

فلاح خاطر نشان ساخت: کارها زمانی ریشه دار و پر محتوا خواهند شد که بر پایه ی یک ساختار فکری منظم، اصولی و کارشناسی شده و طی یک زمان مناسب، طراحی شوند و به اجرا درآیند.

استاندار مازندران از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان پایگاه با اصالت و اثر گذار در حوزه فرهنگ و اندیشه کودکان یاد کرد و گفت: کانون رابط ارزنده و سازنده ای میان خانه و مدرسه است و تولیدات کانون هر یک اثر ارزشمند هنری و فرهنگی در کشورمان محسوب می شود.

وی تاکید کرد: کانون بدون شک سهم مهم و ارزنده ای در تولیدات فرهنگی در کشورمان دارد و امیدوارم چراغ کانون همواره روشن و در مسیر خدمت به فرهنگ و هنر با ابتکارات و ابداعات موفق باشد.

فلاح در پایان ضمن انتقاد از پایین بودن سرانه میزان مطالعه در کشورمان خواستار توسعه مطالعه و ترویج کتابخوانی در جامعه شد و تصریح نمود: کتاب و مطالعه می بایست در سبد کالای خانواده قرار گیرد و دستگاههای فرهنگی در این زمینه تلاش بیشتری نمایند.

دولت رشد کارشناسی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کودکان و نوجوانان مدرسه مطبوعات مقابله با تهاجم فرهنگی والدین هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر