کد خبر: 162765 A

مدیر عامل آبفار مازندران:

۱۹ هزار و ۱۸۷ مشترک اعم از خانگی و غیر خانگی طی سال گذشته تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران قرار گرفتند.

۱۹ هزار و ۱۸۷ مشترک اعم از خانگی و غیر خانگی طی سال گذشته تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران قرار گرفتند.

به گزارش ایلنا از ساری، مجید عبدالهی در گفتگویی با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر ۳۶۴ هزار و ۴۰۳ مشترک تحت پوشش شرکت قرار دارند و از خدمات این شرکت بهره‌مند هستند.

وی تعداد مشترکین خانگی را حدود ۸۳ درصد و مشترکین غیر خانگی اعم از تجاری، صنعتی، سکونتگاههای فصلی را نیز ۴۸/۱۳ بیان کرد و گفت: ۹۸ درصد آب استحصالی در بخش خانگی و ۸ درصد در بخش غیر خانگی مصرف می‌شود.

عبدالهی با اشاره به فراوانی انشعابات واگذار شده در سطح روستاهای استان افزود: بیشترین انشعابات واگذار شده در سال گذشته به ترتیب در روستاهای بابل، ساری، نور و آمل بوده است و کمترین آن نیز مربوط به روستاهای نکاء، بهشهر، رامسر و جویبار است.

وی میانگین مصرف آب روستایی مشترکین خانگی در استان را ۱۵ متر مکعب بیان کرد و گفت: روستاهای شهرستانهای محمودآباد و آمل پر مصرف‌ترین روستاهای استان هستند در حالیکه روستاهای چالوس و نوشهر کمترین مصرف آب در سال گذشته را داشتند و کم مصرف‌ترین روستا‌ها قلمداد شدند.

عبدالهی با اشاره به متوسط آب بهای روستایی در استان افزود: آب بهای دریافتی از مشترکین خانگی به ازای هر یک متر مکعب آب ۵۹۰ ریال است که با توجه به میانگین مصرف خانگی، ارزش قبض ماهانه هر مشترک خانگی ۹۰۰۰ ریال محاسبه می‌شود که نسبت آن در سبد هزینه خانوار بسیار ناچیز است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی مازندران از تعویض ۲۸۰۰ دستگاه کنتور خراب طی سال گذشته خبر داد و افزود: طی این مدت ۲۳۷ فقره انشعاب غیر مجاز نیز در استان شناسایی شد.

عبدالهی با تاکید بر پرداخت قبوض به صورت غیر حضوری اظهار داشت: دز سال گذشته حدود ۴۰ درصد مشترکین قبوض آب بهای خود را به صورت غیر حضوری پرداخت کردند که امیدواریم این مهم در سالجاری با فرهنگسازی حداقل به ۶۰ درصد افزایش یابد.

وی، میزان وصول آب بهاء جاری را ۷۲ درصد و سنواتی را ۵۲ درصد بیان کرد و از مشترکین خواست نسبت به پرداخت به موقع بدهی آب بهاء اقدام کنند تا خدمات دهی مطلوب تداوم و استمرار داشته باشد.

پوشش شرکت آب و فاضلاب مازندران تحت ساری مشترک آب خانگی روستا بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر