کد خبر: 164395 A

استاندار مازندران درهمایش بزرگ کارگری در قائمشهر:

بی شک هفته کارگر بهترین فرصت برای تبیین نقش و جایگاه رفیع کارگران در اقتصاد کشور و معرفی توانمندی ها و شایستگی های آنان است.

استاندار مازندران گفت: بی‌شک هفته کارگر بهترین فرصت برای تبیین نقش و جایگاه رفیع کارگران در اقتصاد کشور و معرفی توانمندی‌ها و شایستگی‌های آنان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائمشهر، ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران در همایش بزرگ کارگری استان در محل سالن امامعلی حبیبی با بیان اینکه کارگران شریف و هشیار ایران عزیز در پیروزی انقلاب دوشادوش اقشار مختلف مردم و با همتی ستودنی رژیم شاهنشاهی را به زیر کشیدند و در طول هشت سال دفاع مقدس ایثار و فداکاری را به اوج رساندند گفت: کارگران علیرغم همه مشکلات در عین حال سنگر تولید را‌‌ رها نکردند و در دوران مهم بازسازی کشور، مشارکتی فعال داشته و یک لحظه هم سنگر تلاش برای رشد صنعت و خودکفایی کشورمان را خالی نکردند و اینک در دهه چهارم پیروز انقلاب وظایفی بسیار سنگین و مهم برعهده دارند.

وی افزود: به یقین دستان مهربان چنین انسان‌های شامخ و بلند همتی را بای بوسه زد و من امیدوارم در هفته کارگر بهترین و باشکوه‌ترین برنامه‌های این هفته در تمامی کارخانه‌ها برگزار شود و انتظار این است که تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای برپایی هرچه باشکوه‌تر جشن‌های هفته کارگر پیشگام باشند.

استاندار مازندران تصریح کرد: بی‌شک یکی از دستاوردهای مهم انقلاب شکوه‌مند اسلامی ایران، اعتبار بخشی به مقام و جایگاه کارگران و تشکل‌های کارگری و تقویت این نهادهای خودجوش و برخاسته از متن جامعه کارگری است.

فلاح خاطرنشان کرد: تشکلهای واقعی کارگران در طول سال‌های گذشته با فراز و نشیب‌های متعددی مواجه شده‌اند؛ اما هیچگاه وظایف انسانی و قانونی خود را فراموش نکرده‌اند.

نماینده عالی دولت در مازندران ابراز داشت: امروز کارگران عزیز و نمایندگان و نهادهای کارگری ضمن آنکه وفادار‌ترین اقشار به دولت و ملت هستند، از مشکلات متعددی رنج می‌برند و وظیفه نمایندگان آنهاست که از طرق قانونی و بی‌آنکه هو و جنجال به راه بیندازند، پیگیر حقوق حقه نیروی کار باشند.

وی افزود: بر اساس قانون، نهادهای کارگری از جمله شورا‌ها، انجمن‌های صنفی و کارگری و تشکل‌های عالی کارگری بازوان اجرایی دولت در بحثاجرای صحیح قوانین ومقررات هستند؛ پس قانون جایگاه رفیع نهادهای کارگری را تبیین نموده و شما عزیزان وهمکارانتان در سراسر کشور رسالتی سنگین و خطیر دارید که باید با سلاح علم ودانش و بهره گیری از تجارب ارزنده اتان این رسالت را با موفقیت انجام دهید.

استاندار مازندران بیان داشت: مشکلات واحدهای صنعتی به دلایل مختلف، بحران‌های تولیدی، تحریم‌ها، مشکلات کارگری از جمله ناامنی‌های شغلی و… مسایلی هستند که باید در آن‌ها عمیق شد و بی‌تفاوت از کنارشان عبور نکنیم و انتظاراز شما نمایندگان محترم کارگری این است که به عنوان نقطه وصل کارگران و دولت در کنار کارفرمایان و صاحبان صنعت برای کاهش و غلبه برمشکلات همراهی کنید.

فلاح افزود: کارگران شریف کشورمان در ۳۵ سال گذشته ثابت کرده‌اند که بی‌هیچ ادعایی حامیان اصلی نظام و عاشقان واقعی امام و رهبر معظم انقلاب و همراه دولت‌ها هستند اگرچه هیچگاه نتوانسته‌اند به انچه شایسته اشان بوده دست پیدا کنند.

مقام عالی دولت در مازندران یادآور شد: تحریم‌های بین المللی با تمامی دشواری‌ها یک تجربه بسیار عالی در برداشت وآن اینکه ایران و ایرانی اراده‌ای دارد به اندازه تمام قلل دنیا و آنان که در حلقه اصلی این مقاومت جانانه قرارگرفتند متخصصان بودند و کارگران بلند همتی که ما می‌توانیم را تفسیر کردند و عینیت بخشیدند.

استاندار مازندران با بیان اینکه امروز در شرایط حساسی قرارگرفته‌ایم و دولت تدبیر وامید به پشتوانه یک ملت بی‌نظیر در دنیا با افتخار از منافع به حق مردم ونظام در مذاکرات دفاع می‌نماید گفت: رهبر معظم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در سال اقتصاد و فرهنگ ابلاغ نموده‌اند تا با عزمی ملی ومدیریت جهادی بر تمامی امور، ایران اسلامی ازاین مسیر دشوار به سلامت و با افتخار گذر نمایدوما قطعاً با پشتوانه‌های قدرتمندی که داریم وبا همت متخصصان وکارگران شریف در تمامی عرصه‌ها پیروز خواهیم شد.

استاندار مازندران هفته کارگر 93 استان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر