کد خبر: 167560 A

استاندار مازندران تاکید کرد:

در این جلسه مقرر گردید، کارگروه ویژه ای در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز و ایجاد وحدت رویه در امر ساختمان سازی برای ۳ استان شمالی مازندران، گلستان و گیلان تحت نظارت معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی تشکیل گردد

جلسه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور به ریاست وزیر راه و شهرسازی و با حضور استاندار مازندران به منظور آسیب شناسی ساخت و سازها در این استان، در تهران برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری، ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در این جلسه به بیان مسایل و برخی مشکلات استان در این راستا، لزوم حفظ کاربری اراضی زارعی، جنگلی و جلگه ای و حریم دریای استان پرداخت و بیان کرد: مدیریت نظام مهندسی بر ساخت و سازها، نتایج مطلوب و موثری بر مبلمان شهری و کیفیت بناهای عمرانی دارد.

فلاح خاطر نشان کرد: نقش و جایگاه نظام مهندسی در ساخت و سازها و معماری شهری در مازندران باید ارتقاء یابد.

در این جلسه که سازمان نظام مهندسی استان گزارشی در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز و خارج از رویه در استان، ارایه کرد، پس از بحثو بررسی مقرر گردید، کارگروه ویژه ای در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز و ایجاد وحدت رویه در امر ساختمان سازی برای ۳ استان شمالی مازندران، گلستان و گیلان تحت نظارت معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی تشکیل گردد.

هم چنین مقرر شد؛ هماهنگی های لازم در خصوص مدیریت یکپارچه بر پروانه های صادره از سوی مراجع مختلف، به منظور ساماندهی صدور پروانه ها و ساخت و سازها اعمال گردد.

روابط عمومی مشکلات معماری وزارت راه و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی مازندران استان مهندسی نظام سازها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر