کد خبر: 170651 A

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی مازندران:

با درخواست استانداری مازندران و توافق بین دو استانداری، مرکز تجاری مازندران در سلیمانیه عراق برای تسهیل در مراودات تجاری راه اندازی می‌شود.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن وکشاورزی مازندران گفت:با درخواست استانداری مازندران و توافق بین دو استانداری، مرکز تجاری مازندران در سلیمانیه عراق برای تسهیل در مراودات تجاری راه اندازی می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از کمیته رسانه و تبلیغات مستقر در نمایشگاه سلیمانیه عراق، «غلامرضا عشریه» در ایین اختتامیه نمایشگاه به توانمندی‌های مرکز تجاری مازندران در استان سلیمانیه عراق اشاره کرد و گفت: این مرکز جهت تسهیل مراودات تجاری، عرضه محصولات ایرانی، شناسایی بازارهای هدف و پیگیر ی فعالیت‌های صادراتی در اقلیم کردستان راه اندازی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران، بر لزوم توسعه و گسترش روابط تجاری و بازرگانی مازندران با استان سلیمانیه عراق تاکید کرد و گفت: با برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های مازندران در سطح برون مرزی، این استان می‌تواند زمینه تو سعه تجارت خارجی بازرگانان و تجار داخلی را فراهم نماید.

عشریه با بیان اینکه مازندران به عنوان قطب کشاورزی ایرانی می‌تواند بازار مناسبی برای صادرات محصولات زراعی و باغی در استان سلیمانیه عراق باشد، افزود: در حوزه خدمات فنی و مهندسی و خدمات نیز مازندران توانایی فراوانی دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای صادرات به کشورهای همسایه استفاده کرد.

وی از تداوم برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی‌های تجاری و بازرگانی استان مازندران با سلیمانیه عراق خبر داد و خاطرنشان کرد: تاثیرات حضور شرکت‌ها و کارخانجات استان مازندران در سلیمانیه عراق موجب گسترش مبادلات تجاری این دو استان خواهد شد.اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان مازندران تبلیغات تجارت رسانه عراق کشاورزی مازندران سلیمانیه تجاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر