کد خبر: 170661 A

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تاکید کرد:

با گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین مازندران و سلیمانیه عراق، می‌توان برای گسترش همکاری‌های منطقه‌ای برنامه‌ریزی کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از برگزاری نمایشگاه مجازی در کشورهای CIS خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سامانه تجار و صادرکنندگان می‌توانند به صورت الکترونیکی مراودات خارجی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری به نقل از کمیته رسانه و تبلیغات مستقر در نمایشگاه سلیمانیه عراق، محمد محمدپور عمران در جلسه بررسی مشکلات گمرگی شرکت‌های مستقر در نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران با محوریت مازندران برای تسهیل در صادرات کالا و خدمات، به اهمیت ارتباطات الکترونیکی در زمینه گسترش روابط اقتصادی اشاره کرد.

وی گفت: با بهره‌گیری از دانش الکترونیکی تجار مازندران و کشورهای CIS می‌توانند ارتباطات تجاری را گسترش دهند.

محمدپور به مشکلات گمرکی و روابط اقتصادی در سلیمانیه عراق اشاره کرد و افزود: در رابطه با مشکلات گمرگی تجار ایران جلسه‌ای با مسئولان گمرکی استان سلیمانیه عراق برگزار کردیم تا مشکلات صادرکنندگان را برطرف کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران مسئله حمل نقل را در جابه‌جایی محصولات کشاورزی، لبنیات، گل و گیاه و کالاهای فاسد شدنی را بسیار مهم دانست و ادامه داد: مذاکرات خوبی برای جابجایی و ترانزیت کالا با گمرک استان سلیمانیه عراق انجام گرفت که نتیجه نهایی اعلام می‌شود.

محمدپور بر لزوم گسترش روابط تجاری بین دو کشور ایران و عراق تاکید کرد و افزود: با گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی بین مازندران و سلیمانیه عراق، می‌توان برای گسترش همکاری‌های منطقه‌ای برنامه‌ریزی کرد.

ایران و عراق تبلیغات جمهوری اسلامی ایران رسانه سازمان صنعت معدن و تجارت عراق گمرک لبنیات محصولات کشاورزی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر