کد خبر: 178224 A

مدیر آموزش و پرورش آمل خبر داد:

این طرح بزرگ می‌تواند یکی از بهترین بسترها برای حضور فعالانه دانش‌آموزان بسیجی در عرصه سازندگی باشد و دانش‌آموزان را بیش از گذشته به کار و تلاش تشویق کند.

مدیر آموزش و پرورش آمل گفت: طرح هجرت امسال طی سه مرحله در ۴۷۳ مدرسه و واحد آموزشی این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از ساری، حمید محمدنسب با اشاره به برگزاری طرح هجرت در تابستان امسال بیان داشت: این طرح بزرگ می‌تواند یکی از بهترین بسترها برای حضور فعالانه دانش‌آموزان بسیجی در عرصه سازندگی باشد و دانش‌آموزان را بیش از گذشته به کار و تلاش تشویق کند.

وی با اعلام این که این اردو از یک‌شنبه ۲۵ خرداد ماه با پایان یافتن سال تحصیلی دانش‌آموزان کار را به طور رسمی آغاز می‌کند، اذعان داشت: طرح هجرت در سال ۹۳ از فردا با حضور مسئولان در مدرسه فنی و حرفه‌ای چهل شهید فعالیت‌های خود را از سر می‌گیرد که براساس منویات مقام عظمای ولایت با همکاری سپاه و بسیج سازندگی دنبال می‌شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آمل با تاکید اینکه این طرح مهم‌ترین طرح جهادی در بهبود فضاهای آموزشی است، تصریح کرد: علاوه بر بهسازی، نوسازی و زیباسازی مدارس، مشارکت دانش‌آموزان در تعمیر و بهسازی مدارس از دیگر اهداف ما بوده تا در آن شاهد افزایش درک متقابل فی‌مابین مدیران مدارس و دانش‌آموزان باشیم.

این مسئول با ابراز اینکه سال گذشته ۸۰۰ دانش‌آموز پسر و ۴۰۰ دانش‌آموز دختر کار تعمیر و بهسازی را در سطح ۵۰ مدرسه انجام دادند، یادآور شد: امسال این طرح با شعار «هر مدرسه یک پایگاه، هر دانش‌آموز یک مهارت» دنبال می‌شود.

محمدنسب با تاکید اینکه می‌خواهیم طرح هجرت را در سطح همه مدارس دولتی و غیردولتی این شهرستان با هدف زیباسازی و بهسازی فضاهای آموزشی اجرایی کنیم، گفت: این طرح امسال در آمل طی سه مرحله پیگیری شده و سعی داریم در هر مرحله حدود ۵۰ مدرسه بهسازی شود.

به گفته مدیر آموزش و پرورش آمل، طرح هجرت سال ۹۳ این شهرستان در ۴۷۳ مدرسه و واحد آموزشی برگزار می‌شود.

محمدنسب متذکر شد: دانش‌آموزان در طرح هجرت محوطه‌سازی، گل‌کاری، رنگ‌آمیزی کلاس‌ها و سالن‌ها، دیوارنویسی، مرمت نمازخانه و سرویس بهداشتی، تعمیر میز و صندلی، سیم‌کشی ساختمان، کاشی و موزائیک‌کاری مدارس و فضاهای آموزشی را انجام می‌دهند که طی سال‌های گذشته این طرح توانسته عملکرد خوبی را از سوی دانش‌آموزان از خود برجای بگذارد.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان بسیج دانش آموز دانش آموزان رنگ آمیزی فنی و حرفه ای مدرسه ساری آمل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر