کد خبر: 178442 A

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران:

صاحبان واحد های تولیدی و صنعتی تمام سرمایه خود را در این حوزه گذاشتند و با تمام مشکلات یک دهه اخیر علاوه بر ادامه تولید، اشتغال را نیز حفظ کرده اند و در شرایط کنونی لازم است همه برای حل مشکلات آنان تدابیری اندیشه شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران گفت: همه تلاشگران عرصه تولید در صدد هستند با تلاش مضاعف ایران اسلامی را به خود کفایی و توسعه پایداربرسانند.

به گزارش ایلنا از ساری، غلامرضا عشریه در اولین نشست شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان مازندران اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید نگاه مسئولین به سمت رفع نیازها و موانع بخش خصوصی جهت پیدا نموده است.

عشریه افزود: واحدهای صنعتی همچنان از مساعدت بانک های خصوصی محروم هستند.

وی با دعوت از همه مسئولین به وحدت و همدلی گفت: در سایه وفاق و دوستی وارائه راهکارمیتوان به توسعه پایدار رسید.

عشریه بیان داشت: صاحبان واحد های تولیدی و صنعتی تمام سرمایه خود را در این حوزه گذاشتند و با تمام مشکلات یک دهه اخیر علاوه بر ادامه تولید، اشتغال را نیز حفظ کرده اند و در شرایط کنونی لازم است همه برای حل مشکلات آنان تدابیری اندیشه شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه ۷۰ درصد واحدهای تولیدی استان دچار مشکل هستند، گفت: با این حال، همه فعالان اقتصادی تلاش می کنند تا وضعیت رکود را پشت سر گذارند.

وی خواستار حمایت بیشتر ار فعالیت بخش خصوصی برای توسعه فضای کسب و کار، ادامه برنامه توسعه پنجم و رسیدن به افق ۱۴۰۴ شد و گفت: برای دستیابی به اهداف باید تولید و صنعت رشد یابد.

عشریه تصریح کرد: بانکهای خصوصی به هیچیک از مصوبات بانک مرکزی تن نمی دهند و نباید به سمتی رویم تا قفل بر درب واحدهای تولیدی زنیم تا مشکل حل شوند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران ۱تصریح کرد: باید چرخه تولید واحدها بچرخد تا تعهداتشان را به بانکها بپردازند ولی اگر فعالان اقتصادی کار نکنند، اشتغال نیز دچار مشکل می شود.

وی با بیان اینکه بانک های خصوصی به مصوبات بانک مرکزی تن نمی دهند، ادامه داد: امروز با تعامل صادقانه با مسوولان دولتی در صدد حل مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران: گفت: برخی واحدهای تولیدی دچار مشکلاتی شدند که خارج از اراده مدیران واحدهای تولیدی بوده است و اگر برای حل مشکلات، روی میز مذاکرات ننشینیم، هر گز مشکلاتمان در استان حل نمی شود.

عشریه تصریح کرد: اگر تعامل نکنیم و برای رفع مشکلات چاره اندیشی نکنیم هر روز بر مشکلات افزوده می شود.

وی گفت: تمام سرمایه هایی که در حوزه تولید سرمایه گذاری شده اند بایدبه چرخه سرمایه گذاری بروند و تمام سرمایه گذاریهایی که در شهرکهای صنعتی استان انجام شده اند باید ارزیابی شوند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران با بیان اینکه امسال ۹۵۰ میلیارد تومان درآمد مصوب مالیاتی استان در سالجاری است گفت: امروز تمام فشارها روی تولیدکننده است و باید برای حمایت از این بخش برنامه ریزی مناسبی شود.

وی افزود: امروز تمام مشکلات روی تولید کننده است، اما با آغاز به کار دولت تدبیر و امید صاحبان واحد های صنعتی امیدوارنه در حال فعالیت هستند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران به اهمیت برگزاری جلسات شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: توقع داریم مشکلات واحدها به صورت تعاملی تعیین تکلیف شود.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اشتغال بانک مرکزی بخش خصوصی توسعه پایدار دولت سرمایه صنعت کسب و کار مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر