کد خبر: 182859 A

رئیس سازمان تجارت، صنعت و معدن مازندران:

هم‌اکنون تولید خودروهای سبک در کشور یک جهشی داشته همچنین تولید فولاد محرک و صنایع رو به افزایش و تولید لوازم خانگی نماد مصرف و رقاه خانوده قرار گرفته است.

رئیس سازمان تجارت، صنعت و معدن مازندران تاکید بر استفاده از وجود سرمایه‌گذران خارجی برای اجرای طرح‌های صنعت‌گران و تولیدکنندگان مازندرانی داشت.

به گزارش ایلنا، محمد محمدپورعمران در نشست مجمع هم‌اندیشان صنعت‌ومعدن شهرستان آمل با ابراز امیدواری در بخش صنعت و تولید از پراکنی ابرهای تیره این بخش در این استان بیان و عنوان کرد: هم‌اکنون تولید خودروهای سبک در کشور یک جهشی داشته همچنین تولید فولاد محرک و صنایع رو به افزایش و تولید لوازم خانگی نماد مصرف و رقاه خانوده قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در بخش صنعت و تولید از شرایط بسیار سخت به سمت آسان‌تر شدن رو به حرکت هستیم، افزود: هرآنچه اعتقاد به تولید باشد شان و اعتبار آن در کشور بیشتر خواهد شد.

محمدپور با تاکید براینکه صنعت ما رشد کند دین ما نیز رشد خواهد کرد، اظهار داشت: با تعطیلی هر یک از واحدهای تولیدی و صنعتی در کشور باید جلساتی از سوی دستگاه‌های خاص صورت گیرد تا به رفع مشکل این بخش پرداخته شود.

این مسئول با اعلام اینکه امروزه باید به سمت توسعه حرکت کنیم و مقاومت اقتصادی را سرلوحه کار خود قرار دهیم، اذعان داشت: هر شغلی در کشور ما تیری بر سنگر دشمن روان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی ما باید صنعتی شود و در این امر هیچ‌گونه اختلافی وجود ندارد، تصریح کرد: برای رسیدن به این امر همه دستگاه‌های اجرایی باید مشارکت و تعامل داشته باشند.

محمدپور با تاکید براینکه بانک‌ها باید قدم به قدم از بنگاه‌داری دست بکشند، ابراز داشت: آنها باید به اصلاح سیستم بانکی خود بپردازند اگر چه نباید حق بانک‌ها را نادیده گرفت.

رئیس سازمان تجارت، صنعت و معدن مازندران مهمترین مشکل در این بخش را در کنتور قیمت بیان کرد و گفت: در این امر باید نظارت و کنترل ویژه‌ای انجام شود و نباید مسیر باخت باخت رادر دستور قرار دهیم.

وی با اعلام اینکه دستگاه‌هایی باید به عنوان ضابطین در حوزه مربوط دادگستری باشند، اذعان داشت: آزادسازی قیمت‌ها و مشارکت با بانک‌ها باید انجام شود و از فعالان سیاسی و غیرسیاسی دعوت به عمل آید.

محمدپور تاکید بر استقبال سرمایه‌گذاران خارجی در بخش صنعت و تولید در این استان داشت و گفت: با توجه به سفرهای برخی از فعالان صنعتی و تولیدی باید از دستاوردهای آنها پیگیری و از دانش و سرمایه آنها مورد استفاده قرار گیرد.

تجارت دین رشد سرمایه سرمایه گذاران صنعت صنعت و معدن فولاد کشاورزی همه دستگاه های اجرایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر