کد خبر: 182864 A

رئیس کل دادگستری مازندران:

تاکنون دولت نتوانست الگوی قشنگ و هماهنگی را در بخش تولید و صنعت ارائه دهد که متاسفانه پیش آمد این ناهماهنگی برای این بخش بسیار زیاد است و مهمترین هم و غم صنعتگران وتولیدکنندگان ما شده است.

رئیس کل دادگستری مازندران از جایگزینی ۱۱۰کارگاه صنعتی و تولیدی به بانک‌های این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی تقوی‌فرد در نشست مجمع هم‌اندیشان صنعت‌ومعدن شهرستان آمل واقع در تالار پذیرایی آریا با تاکید براینکه باید صنعت و بانک مورد حمایت قرار داد، ابراز داشت: با توجه به گفته‌های برخی از صنعتگران در این مجمع جامعه صنعتگران ما داشتند یک قبرستان تولیدی و صنعتگری را حس می‌کردند.

وی با بیان اینکه امروزه باید یک انگیزه در بین صنعتگران وجود داشته باشد، یادآور شد: آدم‌های صنعتگر و تجار باید صادقانه حرف بزنند و اگر امانتی به آنها سپرده شد باید در امانتداری تلاش کنند.

تقوی‌فردسه مشکل عمده در بخش صنعت و تولید در کشور ما بیان و عنوان کرد: در بخش نخست مالی و تامین منابع مالی است که به عنوان مهمترین مشکل شناخته می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه ناهماهنگی بخش‌های اجرایی دولت بخش دوم این مشکل است، بیان داشت: تاکنون دولت نتوانست الگوی قشنگ و هماهنگی را در بخش تولید و صنعت ارائه دهد که متاسفانه پیش آمد این ناهماهنگی برای این بخش بسیار زیاد است و مهمترین هم و غم صنعتگران وتولیدکنندگان ما شده است.

وی با اعلام اینکه سومین مشکل در بخش صنعت و معدن ضعف مدیریت مباشرین است، اذعان داشت: بسیاری از افراد در این عرصه این دانش و اطلاعات کافی برای چرخش تولید را ندارند که سرمایه‌گذار و مسئول فنی بخش یکی از این اینها هستند.

تقوی‌فرد در اشاره به بخش اول مشکل صنعت و تولید را در مجلس و دولت بیان کرد و گفت: در این امر باید به تشکیل یک کارگروه پرداخت تا به رفع این مشکلات توجه شود.

رئیس کمیته حمایت‌های قضائی سرمایه‌گذاران مازندران با بیان اینکه بانک صرفا یک موسسه اقتصادی است و تلاش می‌کند روزبه‌روز پیشرفت کند، افزود: در عرصه تولید باید به بیان مطالبی پرداخت که کاربردی باشد و راه منطقی و اصولی پیشنهاد شود تا برای خود درست شود.

وی با تاکید براینکه تولید سرمایه سنگینی می‌خواهد که امروزه آنچه بازدهی دارد با سود بانکی ما جواب نمی‌دهد، ابراز داشت: بانک و کارخانه دو واحد اقتصادی هستند که یکی با پول و دیگری با تولید کار می‌کند.

تقوی‌فرد ادامه داد: اگر بانک‌ها بخواهد به تولید کمک کند باید سود بانکی را به یک یا دو درصد برساند تا رونق شکل گیرد.
رئیس کل دادگستری مازندران از جایگزینی ۱۱۰کارگاه تولیدی و صنعتی به بانک‌های این استان خبرداد و گفت: متاسفانه این کارگاه‌ها به دلیل معوقات بانکی تعطیل شدند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها بزرگترین صنعت کشور ما هستند و یک اعتبار ملی محسوب می‌شوند، تصریح کرد: در این امر نباید به خاطر رشد صنعتی حاضر شویم بانک‌ها روبه ورشکستگی رود.

برقراری دین و سیاست با ردیف شدن صنعت وتولید در کشور

تقوی‌فر با اعلام اینکه زمانی صنعت وتولید رشد کند سیاست‌ها به طور طبیعی راه خود را طی می‌کنند، بیان داشت: با ردیف قرار گرفتن صنعت و تولید، دین و سیاست کشور نیز برقرار و پرچم ما حرف اول را در دنیا خواهد زد.

این مسئول با اشاره به اینکه ما می‌توانیم همانند پبشرفت در صنعت ماهواره در دیگر صنایع کشور رشد کنیم، یادآور شد: کشور ما توان بسیار بالایی دارد اما متاسفانه تفاهم بالایی نداریم.

وی اعتقاد به مهلت دادن و مراعات کردن بانک‌ها به صنعت و تولید ندارد و اضافه کرد: فرصت بانک‌ها در بخش صنعت فعلی به مانند باتلاقی در بخش صنعت و تولید ما است و این فرصت تدریجی در واقع مرگ صنعت و معدن محسوب می‌شود.

دولت دین رشد سرمایه گذاران صنعت صنعت و معدن ماهواره مشکلات منابع مالی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر