کد خبر: 199612 A

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران:

علم از صفات مختص الهی است و اگر انسان دانایی را برای خود محور قرار دهد به این صفات مرتبط می شود و می تواند باعثرشد جامعه گردد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران گفت: کسانی که در راه خدا از مال و دارایی خود می گذرند، جهادگران واقعی هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائم شهر، " سید علی قاسمی " در مراسم تجلیل از خیرین مدرسه ساز و مدرسه یار، با بیان اینکه دلیل ماندگاری دانشمندانی چون فارابی، ارسطو و افلاطون، خدایی بودن کار آنها بود اظهار داشت: کار و بخشش خیرین نیز از سمت و سوی خدایی برخوردار است و همین رمز ماندگار شدن آنهاست.

وی افزود: علم از صفات مختص الهی است و اگر انسان دانایی را برای خود محور قرار دهد به این صفات مرتبط می شود و می تواند باعثرشد جامعه گردد.

قاسمی با بیان اینکه رشد هر جامعه مرهون دانایی است تصریح کرد: اگر در جامعه ای دانایی نباشد بی شک رشد هم اتفاق نمی افتد و مدرسه محل دانایی جامعه است که خیرین با همراهی در ساخت و ساز مدارس باعثرشد این مهم می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران ۳ منبع طبیعی، فیزیکی و انسانی را دلیل توسعه هر جامعه برشمرد و افزود: کشورهای توسعه یافته کشورهایی هستند که انسانهای دانا تربیت نمایند و هزینه ای که برای دانایی جامعه هزینه می شود هرگز از بین نخواهد رفت.

وی از خیرین بعنوان انسانهای بزرگ یاد کرد و اذعان داشت: خیرین، درتمام کارهای خوبی که یک دانش آموز تحصیل کرده در این مدارس، انجام می دهد شریک هستند و فیض می برند.

قاسمی ادامه داد: علاوه بر بهره گیری از خیرین در مدرسه سازی، نیازمند مشارکت این عزیزان در کارهای خیرخواهانه، در حوزه هایی همچون کیفیت بخشی به روش های تدریس و رسیدگی به مشکلات اجتماعی و خانوادگی دانش آموزان نیز هستیم.

وی برگزاری کلاس های آموزشی برای ارتقاء سطح سواد معلمین ضروری دانست و افزود: باید فضایی مهیا شود تا این عزیزان با تبادل نظر و گپ و گفت، داشته های علمی خود را مبادله نمایند.

آموزش و پرورش استان افلاطون جامعه دانش آموز دانش آموزان رشد ساخت و ساز کلاس های آموزشی مدرسه مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر