کد خبر: 201972 A

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران خبرداد:

مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران از فعالیت ۱۲هزار و ۶۰۷ تعاونی در مازندران خبرداد. / بزودی ال‌سی بخش تعاونی به صورت نمادین در مازندران گشایش می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از فعالیت ۱۲هزار و ۶۰۷ تعاونی در این استان خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل، علی بابایی کارنامی صبح امروز در افتتاحیه تعاونی دامداران شهرستان آمل در چهارمین از هفته تعاون با بیان اینکه مقام معظم رهبری تاکید بر اثرگذاری بخش تعاون در اقتصاد کشور داشتند، ‌ یادآور شد: متاسفانه در کشور ما هنوز نگاه به این بخش اهمیت داده نشده است.

وی با تاکید براینکه با توجه به سهم ۲۵ درصدی برای بخش تعاون از اقتصاد کشور نمایندگان مجلس باید در این حوزه ورود پیدا کنند، ابراز داشت: در این امر یک تعاونی به نوعی با مشکلاتی مواجه است که ضرورت دارد موانع اصلی گسترش وتوسعه بخش تعاون مورد توجه واقع شود.

بابایی با اعلام اینکه بزودی ال‌سی بخش تعاونی هم به صورت نمادین در مازندران گشایش می‌شود، اذعان داشت: این بخش به منظور حمایت سرمایه‌گذاری بخش تعاونی‌ها و ارائه تسهیلات با سود چهار درصد است.

این مسئول از فعالیت ۱۲ هزار و ۶۰۷ تعاونی در مازندران خبرداد و گفت: این تعداد در بخش‌های تولید، کشاورزی، صنعت و خدماتی مشغول هستند که سه هزار و ۶۷۰ واحد غیرفعال هستند.

وی بیان داشت: این تعاونی بالغ بر ۱۵۰ هزار اشتغال پایدار را در این استان ایجاد کرده است.

بابایی با اشاره به صندوق توسعه ملی با تاکید براینکه بخش تعاون بخوبی نتوانسته از این صندوق سهم ببرد، افزود: در این بخش نمایندگان مجلس باید نگاه ویِژه‌ای داشته باشند تا منابعی برای توسعه بخش تعاون اختصاص یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اموراجتماعی مازندران یکی از دغدغه‌های مهم بخش تعاونی را اخذ مالیات از تعاونی‌ها علیرغم مصوبه مجلس بر مبنای بخشودگی این طیف از جامعه بیان کرد و گفت: معافیت مالیاتی شرکت‌های تعاونی باید برای تمام انواع شرکت‌های تعاونی از جمله تولید، توزیع مصرف اجرایی شود تا تمام بخش‌های تعاون موجب سرمایه‌گذاری و سرمایه‌های مردمی شود.

وی با بیان اینکه براساس ماده ۱۳۳ قانون اساسی برای اخذ معافیت مالیات هم‌اکنون از تعاونی‌ها ۸ درصد ارزش افزوده دریافت می‌شود، افزود: این ارزش افزوده مازاد آن چیزی که در قانون مطرح شده است.

بابایی بیشترین فعالیت حوزه تعاونی‌ها را در روستاهای این استان بیان و مطرح کرد: هم‌اکنون در مازندران ۲میلیون و ۶۰۰ روستایی عضو تعاونی‌های روستاها هستند که نیاز به حمایت‌های لازم به این بخش دارند.


این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به قرار گرفتن هفته تعاون استاندار مازندران قول دادند که بسته حمایتی به بخش تعاونی‌ها را اعلام کنند.

اشتغال جامعه سرمایه گذاری صندوق توسعه ملی صنعت قانون اساسی کار و رفاه کار و رفاه اجتماعی مالیات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر