کد خبر: 202029 A

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل:

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه جتماعی شهرستان آمل از فعال بودن ۴۸۰ تعاونی در این شهرستان خبرداد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل از فعال بودن ۴۸۰ تعاونی در این شهرستان خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل؛ ولی‌الله چلابی در مراسم افتتاحیه تعاونی دامداران شهرستان آمل به مناسبت هفته تعاون تنها پروژه بهره‌برداری در این هفته را این طرح در بخش خصوصی بیان و عنوان کرد: این تعاونی با سرمایه‌گذاری دامداران شهرستان آمل راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه به مناسبت هفته تعاون همایش بزرگ گرامیداشت هفته تعاون با حضور مدیران شرکت‌های تعاونی شهرو روستاهای آمل برگزار می‌شود، افزود: در این همایش با دعوت از نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران سعی می‌شود مشکلات و موانع گسترده تعاونی‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

چلابی با اعلام اینکه هم‌اکنون در این شهرستان ۴۸۰ تعاونی فعال وجود دارد، اذعان داشت: این تعاونی بالغ بر ۱۶۹ هزار نفر عضو را در خود داده است.

این مسئول اضافه کرد: این تعداد از تعاونی‌ها برای ۵ هزار و ۳۰۰ نفر اشتغال پایدار را فراهم کرده است.

وی با تاکید بر مقاومت مقاومتی از سوی دولت و مقام معظم رهبری نگاه تعاونی‌ها را در این بخش بیان کرد و گفت: با توجه و نگاه ویژه به بخش تعاونی‌ها می‌توان اقتصاد مقاومتی در جامعه تحقق یافته و به عدالت اجتماعی دست یابیم.

چلابی بیان داشت: با توجه به مشکلات و موانع در این عرصه و در بخش تعاونی باید مسئولان استانی با حمایت‌های خود بیشتر مورد عنایت قرار دهند.

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمل با اشاره به مشکلات در بین دامداران و دامپروری خاطرنشان کرد: متاسفانه بدلیل نوسانات قیمت‌ها در بخش تولید شیر و خوراک دام هم‌اکنون دامداران و دامپروران شهرستان آمل با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند که نیاز به حمایت مسئولان استانی و کشوری دارند.

اسدلله فضلی مدیرعامل تعاونی دامداران وحدت شهرستان آمل نیز در ادامه با بیان اینکه مهمترین اصل برای رسیدن به توسعه کشور رسیدن به عدالت اجتماعی در تعاونی است، افزود: با رعایت عدالت اجتماعی سود سهام و سهام در بین اعضا به طور مساوی توزیع می‌شود.

وی با تاکید براینکه هم‌اکنون مشکل در بین دامداران با نهاد دولتی بر عدم اجرایی این عدالت اجتماعی است، ابراز داشت: این تعاونی با عضو ۵۰ دامدار آغاز به کار کرده بود که اکنون بدلیل مشکلات زیاد از تعداد آن کم شده است.

فضلی با اعلام اینکه دامداران از عید تا به امروز یارانه شیر خود را دریافت نکردند، اذعان داشت: این عدم دریافت موجب کندی کار و عدم کنترل دام‌ از سوی دامداران خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تعاونی دامداران وحدت آمل سرمایه اصلی دامداران را به این شغل بیان کرد و گفت: هم‌اکنون سرانه شیر در کشورهای اروپایی ۴۰۰ کیلو در روز است در حالی‌که کشور ما با اعلام ۸۰ کیلو بیشتر از ۵۸ کیلو نیست و این اصلا رضایت‌بخش نمی‌باشد.

اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بخش خصوصی جامعه دولت سهام کار و رفاه کار و رفاه اجتماعی مجلس شورای اسلامی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر