کد خبر: 202617 A

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد:

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات ۶۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از استان مازندران به خارج از کشور در پنج ماهه اول سالجاری خبر داد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران از صادرات ۶۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از استان مازندران به خارج از کشور در پنج ماهه اول سالجاری خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، دلاور حیدر پور طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: بیش از ۶۵ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش بالغ بر ۸۸ میلیون و ۲۱۳ هزار دلار از گمرکات استان مازندران به خارج از کشور صادر گردید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی بیش از ۴.۳ درصد افزایش داشته است.

او با اشاره به اینکه این محصولات کشاورزی شامل کیوی، مرکبات، گل و گیاه و فرآورده های لبنی و سایر محصولات کشاورزی بوده است، عراق، ترکمنستان، روسیه، جمهوری آذربایجان، ازبکستان و تاجیکستان را از کشورهای هدف صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران در مدت زمان فوق اعلام داشت.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پایان رفع مشکلات زیر ساختی صادراتی، بسته بندی مناسب محصولات کشاورزی، افزایش سطح مهارت و تخصص صادرکنندگان محصولات کشاورزی، افزایش توان بازاریابی صادرکنندگان محصولات کشاورزی، بالا بودن کیفیت مطلوب محصولات کشاورزی، پرداخت یارانه صادراتی، حضور در نمایشگاه ‌های کشورهای هدف جهت معرفی توانمندی های صادراتی، برقراری جوایز صادراتی و… را از دلایل مهم رشد صادرات محصولات کشاورزی استان مازندران به خارج از کشور در پنج ماهه اول سالجاری برشمرد.

استان مازندران تاجیکستان ترکمنستان جهاد کشاورزی دلار روسیه فرآورده های لبنی محصولات کشاورزی مشکلات یارانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر