کد خبر: 202642 A

استاندار مازندران خبرداد:

استاندار مازندران در بازدید از طرح بسیج، همگام با کشاورز از تشکیل بزرگترین هسته آموزشی کشاورزی در مازندران خبر داد.

استاندار مازندران در دیدار با جهانسوز، رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور و مجریان طرح بسیج، همگام با کشاورز از تشکیل بزرگترین هسته آموزشی کشاورزی در مازندران خبر داد.

به گزارش ایلنا از ساری، ربیع فلاح در این نشست تشکیل بزرگترین هسته آموزشی کشاورزی در مازندران با همکاری سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور را اقدامی جهادی و ارزشمند خواند و گفت: ساماندهی کشاورزی مازندران و مکانیزه کردن آن با ارائه آموزشهای کارشناسی امکان پذیر است.

وی تصریح کرد: اختلاف تولید بین کشاورزان نخبه و آموزش دیده با کشاورزان سنتی بسیار بالاست و این آموزشها می تواند میزان بهره وری را بهبود بخشیده و میزان تولید را افزایش دهد.

مقام عالی دولت در استان تصریح نمود: با وجود آبهای سطحی فراوان در مازندران فقط ۸ درصد آن مهار می شود و متاسفانه بسیاری از این آبها هدر می رود و این در حالی است که ما با مشکل کم آبی و خشکسالی هم روبرو هستیم.

وی توسعه زراعت را مورد تاکید قرار داد و گفت: بسیج باید به طور جدی وارد حوزه اقتصاد مقاومتی شود و کمک کند تا بسترهای اقتصاد مقاومتی به طور محکم شکل بگیرد.

در این نشست جهانسوز، رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور توضیحاتی در مورد نحوه و مراحل اجرای طرح ارائه نمود و گفت: این طرح آموزشی در قالب طرح بسیج، همگام با کشاورز برای اولین بار با حضور۲۰۰ کارشناس بسیجی کشاورزی به مدت سه روز در مجتمع آموزشی غدیر سپاه کربلا مازندران برگزار شد و به زودی دوره های آموزشی دیگر نیز اجرایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: این کارشناسان بسیجی، پس از پایان دوره آموزشی با حضور در پایگاه های بسیج روستایی و تشکیل کارگروه های علمی روستایی در زمینه تولید محصولات زراعی گندم، کلزا و برنج همکاری نموده و سیاست ها و برنامه های طرح موصوف را عملیاتی می نمایند.

قابل ذکر است: فلاح، استاندار مازندران، جهانسوز، رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشور، مهندس امامی، ریاست سازمان بسیج مهندسین کشاورزی مازندران و اعضای شورای بسیج استان با حضور در محل اجرای طرح، مجتمع آموزشی غدیر سپاه کربلا مازندران از نزدیک در جریان چگونگی و فرآیند طرح قرار گرفتند

اعضای شورای برنج بسیج بهره وری خشکسالی دوره های آموزشی کارشناسی کربلا کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر