کد خبر: 212666 A

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی:

اگر معضلات ریزی چون دیوان سالاری و رفت و آمد تسهیلات روان سازی شود و بانک توسعه تعاون تسهیلات رادر اختیار مشارکت کنندگان بگذارد باعثجهش و پیشرفت در تعاون می شوند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین و مهمترین دغدغه تعاونی ها در بخش مالیاتی، معوقات و ارزش افزوده می باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، سید رمضان شجاعی در مراسن نهمین جشنواره تعاونی های استان مازندران با بیان اینکه تعاون ریشه در باورهای دینی و قرآنی ما دارد افزود: تعاون و مشارکت د رهمه جا وجود دارد اما در انور اقتصادی نقش موثرتری ایفا می کند.

وی افزود: اقتصاد ما به سه بخش خصوصی، دولتی و تعاونی تقسیم می شود اما تعاونی ها باید ردر حوزه ی توسعه و پیشرفت اقتصاد پیشگام باشند.

شجاعی به ارجحیت تعاونی اشاره و تصریخ کرد: سرمایه ی اندک آحاد افراد که حاصل عرق جبین و سالها کار و تلاش است بدست می اید و اگر این سرمایه های خرد، ‌تجمیع گردد انگیزه ای برای رشد اقتصادی ایجاد می کند.

وی اعتماد کامل دولت به سلامت تعاونی ها را یکی از دلایل برتری تعاونی ها برشمرد و اذعان داشت: در بخش دولتی هم کم کاری زیاد است و در بخش خصوصی نیز، به نام اشتغال، ‌از تسهیلات میلیاردی استفاده می کنند و سرمایه داخلی را د رخارج از کشور خرج می کنند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیاتی از سوی دولت در استان ها متشکل از استاندار، ‌رییس کل دادگستری، مدیر کل اطلاعات و نیروی انتظامی مامور شدند تا کسانی که معوقات کلان دارند را شناسایی و به پرونده شان رسیدگی شود

شجاعی افزود: سالمترین و مطمئن ترین بخش که می توان روی آن حساب باز کرد بخش تعاونی است و خوشبختانه در مازندران با اهتمامی که وجود دارد برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.

وی از معوقات بانکی، مالیات و ارزش افزوده بعنوان موانع بر سر راه تعاونی ها نام برد و اظهار داشت: اگر معضلات ریزی چون دیوان سالاری و رفت و آمد تسهیلات روان سازی شود و بانک توسعه تعاون تسهیلات رادر اختیار مشارکت کنندگان بگذارد باعثجهش و پیشرفت در تعاون می شوند.

اشتغال اقتصاد بخش خصوصی توسعه و پیشرفت دولت رشد اقتصادی سرمایه مالیات مجلس شورای اسلامی نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر