کد خبر: 214604 A

رییس هیئت مدیره کانون کارگری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مازندران:

امروز به برکت قانون کار که توسط رهبر فقید انقلاب به تصویب رسید، آزادانه لب به سخن می گشاییم و از حقوق حقه ی خود دفاع خواهیم کرد.

نصرا… دریابیگی در مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان با بیان اینکه اولین گروهی که به امام و آرمانهایش لبیک گفتند، کارگران بودند اظهار داشت: جامعه کارگری مازندران ۹۷۰ شهید تقدیم انقلاب نمود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، وی ادامه داد: ما امروز به برکت قانون کار که توسط رهبر فقید انقلاب به تصویب رسید، آزادانه لب به سخن می گشاییم و از حقوق حقه ی خود دفاع خواهیم کرد.

دریابیگی با بیان اینکه تصویب قانون الزام در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری آرامش خاصی به قشر کارگری بخشید افزود: درمان رایگان قشر کارگری از آن روز به تصویب رسید.

دبیر اجرایی خانه کارگر اظهار داشت: متوسط حقوق بازنشستگان کمتر از ۸۰۰ هزار تومان است و این درحالی است که این مبلغ با سبد هزینه یک خانوار۵ نفره بالاتر از دو میلیون تومان است و تفاوت فاحشی دارد اما همانطور که امام راحل فرمودند: کارگران مدیران جامعه اسلامی هستند زیرا کمتر کسی است که با این مقدار حقوق ناچیز، زندگی آبرومندی را اداره نمایند.

رییس هیئت مدیره کانون کارگری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی مازندران گفت: وضعیت بازنشستگان امروز بسیار نگران کننده است و اجرای قانون همسان سازی حق مسلم ماست، زیرا این قانون در سال ۸۸ بر اساس بند ۳۹ قانون بودجه سال ۸۸ مقرر شد دولت به میزان ۲۵ هزار میلیارد ریال، سهام قابل عرضه و بورس به سازمان تامین اجتماعی واگذار کنند و تامین اجتماعی موظف شد در راستای اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان از محل فروش و سود حاصل، نسبت به مالکیت سهام مذکور از ابتدای سال ۸۸ اقدام کنند که متاسفانه تا پایان دولت نهم و دهم اجرایی نشد.

دریابیگی با بیان اینکه یکی از مشکلات ما بحثبیمه ای است افزود: بیمه دی، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، از بابت فوت شده گان و بیماران پاراکلینیکی به ما بدهکار است که تاکنون پرداخت نکرده است.

وی ادامه داد: ساختمانی به بهای نیم میلیارد تومان، در شهرستان ساری برای احداثکانون بازنشستگان استان خریداری شد و در نظر داریم برای عزیزانی که به مشهد مقدس سفر می کنند زائر سراهایی خریداری نماییم.


انقلاب تامین اجتماعی جامعه اسلامی حقوق درمان قانون قانون کار مشکلات مشهد مقدس هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر