کد خبر: 217364 A

سرپرست شهرداری قائم شهر در نخستین گام؛

شهرداری در قبل پولی که از شهروندان می گیرد چند برابر آن خدمات ارائه می دهد و این خدمات شامل ارزش افزوده می شود.

سرپرست شهرداری قائم شهر گفت: شرکت در جلسات علنی شورا، جزء الزامات زندگی من است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قائم شهر، سید علی حجازی در جلسه علنی شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت در جلسات علنی شورا، جزء الزامات زندگی من است اظهار داشت: شهردار و اعضای شورای شهر خادمین مردم هستند و باید همه ی توان خود را در راه اعتلای اهداف مدیریت شهری به کار گیرند.

وی در نخستین حضور در جلسات شورای اسلامی قائم شهر بعنوان شهردار، از اعضای شورا خواست تا از کلیه پرو‍ژه های نیمه تمام شهر شناسنامه تهیه کنند و با اولویت بندی در اختیار شهرداری قرار دهند.

سرپرست جدید شهرداری قائم شهر، با بیان اینکه شهرداری سازمانی است که با پول مردم اداره می شود افزود: به مدیریت مالی شهرداری سپردم تا منبعد مسایل مربوط به ماده ۱۷ را در اختیار شورا قرار دهد زیرا شهرداری عملکردش تعریف شده است و نمی تواند همانند کمیته امداد به کسی کمک مالی دهد.

حجازی افزود: برای اینکه مردم را به منظم بودن تشویق کنیم باید در مدیریت شهری، حداکثر تلاشمان را انجام دهیم تا حداقل تخلف انجام شود.

وی به اخذ پروانه و مجوز پایان کار در ساخت ساختمان اشاره کرد و گفت: شهروندان وقتی قبل از اقدام به ساخت و ساز، پروانه آغاز و پایان کار را از اداره ثبت اخذ نمایند می توانند از خدمات ارائه شده استفاده کنند.

سرپرست شهرداری قائم شهر، از مساعدت و مراعات با طبقه ضعیف شهر خبر داد و خاطر نشان کرد: شهرداری در قبل پولی که از شهروندان می گیرد چند برابر آن خدمات ارائه می دهد و این خدمات شامل ارزش افزوده می شود.

حجازی از اعضای شورا خواست تا مسائل مربوط به تجمیع را به شهرداری محول نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

وی همچنین در پاسخ به گلایه مندی مبنی بر نصب چادر و خیمه در سطح شهر گفت: هرکسی که جلوی مسجد و حسینیه بخواهد برای خود تشکیلاتی بسازد با دین بازی کرده است و برای نصب این خیمه ها کسی از شهردار مجوز نگرفت.

در ادامه یکی از اعضای شورای اسلامی قائم شهر با تاکید بر اینکه توسعه و عدالت باید با هم اجرا شود، افزود: تبعیض در مدیریت شهری امری ناپسند است.

نصرا… دریابیگی خاطر نشان کرد: مدیریت در حوزه شهرداری باید طوری باشد که قانون مداری حاکم و عواملی چون پارتی و رابطه برآن تاثیر نگذارد.

وی با اشاره به اینکه مردم به اعضای شورا رای دادند تا عمران شهری عادلانه صورت گیرد، اظهارداشت: بودجه باید به صورت برابر در سطح شهر تقسیم شود و در این بین به مناطق محروم نگاه ویژه ای شود.

دریابیگی در پایان گفت: شورا و شهرداری باید مانند دو بال کبوتر به فکر توسعه و عدالت باشند.

بودجه پرو پول جلسه علنی دین ساخت و ساز شورای اسلامی شورای شهر شهرداری کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر