کد خبر: 219059 A

حسینی جو فرماندار عباس اباد:

اقدامات پدافند غیر عامل شامل پوشش، پراکندگی و جابجایی، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات و سازه های امن می باشد.

فرماندار عباس اباد از نعمت بزرگ و بی بدیل خدادای در استان به ویژه غربئاستان نام برد و گفت: متاسفانه ما از دریا فقط به کاربری توریستی ان، دربعضی از فصول سال فکر می کنیم در صورتی که حمل و نقل دریایی علی الخصوص در مواقع بروز بحران و مسدود شدن راه های اصلی و فرعی در خدمت رسانی به هنگام بسیار اثر گذار بوده و در کوتاهترین زمان ممکن با ارسال نیرو و
تجهیزات در کاهش خسارات موثر می باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حاشیه بازدید فرماندار عباس اباد و تنی چند از روسای دوایر دولتی از نمایشگاه پدافند غیر عامل سید امیر حسینی جو به خبرنگار ایلنا گفت: پدافند غیر عامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می گردد که نیازی به بکارگیری جنگ افزار ندارد.

و ی افزود: لازم است تا با شناسایی نقاط ضعف و قوت در کوتاهترین زمان ممکن اقدامات لازم را برای حراست و حفاظت از وارد امدن هر گونه خسارات به تاسیسات زیر بنایی و استراتژیک در منطقه به انجام رسانید. و نیز با شناسایی و ایجاد امادگی های لازم میزان خسارات و تلفات انسانی را به حداقل ممکن رسانید.

فرماندار عباس اباد گفت: به تعبیری دیگر پدافند غیر عامل به معنای کاهش اسیب پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره گیری از قابلیت های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.

وی تصریح کرد: اقدامات پدافند غیر عامل شامل پوشش، پراکندگی و جابجایی، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات و سازه های امن می باشد.

حسینی جو در ادامه خاطر نشان ساخت که: در زمان وقوع بحران ۲۴ ساعت اولیه بسیار حائز اهمیت بوده و طی جاساتی که در استانداری مازندران و فرمانداری های غرب استان برگزار گردیده بود مقرر گردید که تمرکز مدیریت لجستیک در غرب مازندران ایجاد گردد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در بارش برف سال گذشته و بسته شدن تمامی محور های اصلی و فرعی، متاسفانه در خصوص اعزام اقلام مورد نیاز راهسازی و ادوات مهندسی دچار مشکل بودیم و لذا باید سمت و سوی برنامه
ریزی های مسئولان به گونه ای باشد که این موانع مرتفع گردد.

فرماندار عباس اباد از نعمت بزرگ و بی بدیل خدادای در استان به ویژه غرب استان نام برد و گفت: متاسفانه ما از دریا فقط به کاربری توریستی ان، در بعضی از فصول سال فکر می کنیم در صورتی که حمل و نقل دریایی علی الخصوص در مواقع بروز بحران و مسدود شدن راه های اصلی و فرعی در خدمت رسانی به هنگام بسیار اثر گذار بوده و در کوتاهترین زمان ممکن با ارسال نیرو و
تجهیزات در کاهش خسارات موثر می باشد.

وی افزود: ما یک جامعه مصون از وقایع و اتفاقات نیستیم و لذا پیوسته باید دستگاههای متولی با انجام تمرینات مختلف امادگی خود را برای مقابله با حوادثاحتمالی حفظ نمایند

بارش برف پوشش جامعه جنگ حمل و نقل خدمت رسانی فرماندار استان پدافند عامل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر