کد خبر: 223198 A

رییس شبکه بهداشت و درمان بهشهرخبرداد:

آب مصرفی مردم و گردشگران در منطقه توریستی عباس آباد و همچنین مردم روستاهای سارو و التپه بهشهر در معرض آلودگی است.

رییس شبکه بهداشت و درمان بهشهر گفت: آب مصرفی مردم و گردشگران در منطقه توریستی عباس آباد و همچنین مردم روستاهای سارو و التپه بهشهر در معرض آلودگی است.

به گزارش ایلنا، محمدتقی صالح طبری روز پنجشنبه در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی بهشهر که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: تضمین سلامت آب آشامیدنی منطقه توریستی عباس آباد و این ۲ روستا، نیازمند احداثمنبع
ذخیره آب و نظارت مداوم و اصولی بر آن است.

وی بیان کرد: بر اساس وظیفه سازمانی، همواره آزمایش سلامت آب مورد استفاده در این منطقه توریستی و روستاهای سارو و التپه انجام می شود که متاسفانه نیمی از آزمایشات انجام شده نشان دهنده آلوده بودن این آب است.

صالح طبری گفت: بر اساس آمارهای رسمی، سالانه حدود یک میلیون نفر از منطقه توریستی عباس آباد استفاده می کنند که آلوده بودن آب مورد استفاده این منطقه می تواند موجب شیوع بیماری های خطرناک میان گردشگران و مردم بومی شود.

رییس شبکه بهداشت و درمان بهشهر افزود: احداثمنبع ذخیره آب و تزریق کلر برای بهداشتی کردن آب مصرفی، بسیار ضروری تر از هر زمان دیگری است که نباید برخی افراد با دخالت های بیجا مانع اجرای این طرح شوند.

صالح طبری ادامه داد: متاسفانه ۵ هزار ساکن روستای سارو و پاسند، آب مصرفی خود را به صورت مستقیم از طریق لوله کشی های انجام شده از سرچشمه دریافت می کنند و در این مسیر هیچ گونه اقدام بهداشتی برای سالم سازی آب
انجام نمی شود.

وی گفت: اگر در طول این لوله کشی، افرادی عامدانه و یا از روی ناآگاهی بخواهند میکروب ویا سمی را به این لوله ها تزریق کنند، چه کسی پاسخگوی فاجعه انسانی رخ داده خواهد بود؟

رییس شبکه بهداشت و درمان بهشهر بیان کرد: آن گونه که مشخص است برخی افراد در این روستا برای پرداخت نکردن قبوض آب، زیر بار دخالت سازمان های خدمات رسان آب روستایی نمی روند و با این رفتارها، سلامتی مردم را با
تهدید جدی مواجه می کنند.

صالح طبری افزود: علاوه بر آن، لوله کشی آب روستای سارو در برخی نقاط دچار خرابی هایی است که پس از هر بارش باران، دچار آلودگی شده و سلامت مردم ساکن این روستا را تهدید می کند.

بارش باران سالن اجتماعات سلامت شبکه بهداشت و درمان عباس منطقه مردم آب مصرفی توریستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر