کد خبر: 223199 A

مسئول دفتری فنی مهاب خبرداد:

مسئول دفتری فنی مهاب از پایان رسیدن پروژه سدمخزنی هراز در سال۹۷خبرداد.

مسئول دفتری فنی مهاب از پایان رسیدن پروژه سدمخزنی هراز در سال۹۷خبرداد.

به گزارش ایلنا از آمل، همایش روسای شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی آمل در سد مخزنی هراز شهرستان آمل با حضور نصیری بخشدار مرکزی شهرستان آمل، یوسفیان نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی وسرهنگ گنجیان فرمانده انتظامی شهرستان آمل برگزار شد.

ساسان طیاری در این مراسم گفت: هدف اصلی این طرح تامین آب شرب، اب برق آبی، تامین آب کشاورزی و تنظیم آب اراضی کشاورزی میباشد.

وی افزود: تنظیم آب اراضی کشاورزی از طریق کانال چالوس خواهد بود که آب را به شرق استان مازندران میرساند حتی آب را به استان گلستان می رساند.

طیاری با بیان اینکه هفت کیلومتر از جاده هراز به زیر آب خواهد رفت، خاطرنشان کرد: ۱۵۰متر ارتفاع پی بستر سنگی سدو ۳۷۷متر طول تاج است و تقریبا ۷کیلومتر از جاده هراز زیر آب خواهد رفت به خاطر این مقدار جاده ای که زیر اب میرود جاده جدیدی احداثمیشود.

وی با اشاره به اینکه این سد بزرگترین سد خاکی استان مازندران خواهد بود، تصریح کرد: ۲۳۰میلی متر مکعب حجم این مخزن است و ۲۵درصد از آب های استان مازندران را سد مخزنی هراز تامین میکند.

ساسان طیاری ادامه داد: کف این سد کاملا بتونی میباشد وشیب کانال تند بوده و عملا ته نشینی ذرات درسرعت پایین صورت میگیرد.

مسئول دفتر فنی مهندسی مهاب در پایان متذکر شد: عمده قرارداد ها ۲۱درصد پیشرفت فیزکی داشته است و در سال ۹۷ این پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

استان گلستان استان مازندران برق جاده شورای اسلامی فرمانده انتظامی شهرستان کشاورزی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم هراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر