کد خبر: 226428 A

رسولی خبر داد:

افزایش قیمت آرد، مزد کارگر، افزایش هزینه آب و برق، مواد اولیه برای تهیه خمیر بی‌توجهی برخی از خبازان نسبت به کیفیت تولید نان شده ‌و این امر باید در سطح استان پیگیری شود.

معاون فرماندار ویژه آمل گفت: ۲۰ درصد از خبازی‌های این شهرستان صاحبانش با پروانه کسب خودشان فعالیت دارد و ۸۰ درصد نانوایی‌ها اجاره‌ای هستند.

به گزارش ایلنا، به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان آمل: سیدجعفر رسولی امروز در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان، با تاکید بر اینکه رعایت ساعت کار برابر سهمیه آرد روزانه باید انجام شود، اظهار کرد: متاسفانه وضعیت نانوایی‌ها به لحاظ کیفیت پخت در این شهرستان پایین است.

وی با بیان اینکه قانون باید با متخلفان بر عدم رعایت مقررات خبازی برخورد جدی داشته باشد، افزود: در این امر دستگاه اجرایی تعزیرات باید به طور مستمر پیگیر داشته و بازدید‌های لازم را انجام دهد.

رسولی بیان کرد: افزایش قیمت آرد، مزد کارگر، افزایش هزینه آب و برق، مواد اولیه برای تهیه خمیر بی‌توجهی برخی از خبازان نسبت به کیفیت تولید نان شده ‌و این امر باید در سطح استان پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه سقف واحدهای نانوایی بر اساس جمعیت شهرستان مشخص شده است، افزود: بر این اساس در سطح استان هر یک‌هزار و ۴۰۰ نفر یک نانوایی باید داشته باشند و در شهرستان آمل برای هر یک‌هزار نفر یک واحد خبازی باید باشد.

معاون فرماندار آمل، مهم‌ترین مشکلات و نارسایی واحدهای نانوایی را کاهش وزن چانه، کم فروشی، عدم رعایت ساعت کار و بی‌کیفیت‌بودن نان بیان کرد و گفت: ۲۰ درصد از خبازی‌های این شهرستان صاحبانش با پروانه کسب خودشان فعالیت دارد و ۸۰ درصد نانوایی‌ها اجاره‌ای هستند.

رسولی از دستگاه‌‌های مرتبط خواستار کنترل بیشتر بر توزیع آرد میان واحدهای نانوایی شد و گفت: در این شهرستان با توجه به توزیع سهمیه دو کیسه آرد در برخی نانوایی‌ها با وجود سرمایه‌گذاری انجام شده و هزینه سوخت، برق، کارگر و غیره باید دید که این میزان سهمیه، جوابگوی هزینه‌های آن متصدی واحد است.

افزایش قیمت برق تعزیرات روابط عمومی ساعت کار سرمایه گذاری فرماندار قانون کاهش وزن مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر