کد خبر: 229930 A

استاندار مازندران مطرح کرد؛

تکریم و توجه به حوزه بانوان و خانواده یک وظیفه و تکلیف است و فرمانداران و مدیران باید آنرا به عنوان یکی از اولویتها در برنامه ها مورد توجه قرار دهند کارگروههای این حوزه با حساسبت بیشتری فعالیت کنند.

استاندار مازندران گفت: برای ارتقاء جایگاه بانوان باید اقدامات عملی صورت گیرد و مشکلات حوزه بانوان به طور جدی و مطالبات آنان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، ربیع فلاح جلودار استاندار مازندران در دهمین جلسه شورای اداری مازندران با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی و جایگاه بانوان باید ارتقاء یابد اظهار داشت: برای ارتقاء جایگاه بانوان باید اقدامات عملی صورت گیرد و مشکلات حوزه بانوان به طور جدی و مطالبات آنان مورد توجه قرار گیرد.

وی، بر گسترش فعالیت کمیته‌های تخصصی بانوان در شهرستان‌ها تاکید کرد و گفت: باید به آسیب‌های اجتماعی و شغلی بانوان در مناطق مختلف استان توجه بیشتری شود.

مقام عالی دولت در استان با بیان اینکه ۴۵ درصد جمعیت استان را روستاییان تشکیل می‌دهند و بالاترین جمعیت روستایی کشور مربوط به مازندران است، افزود: وضعیت بومی و اجتماعی در این استان به مراتب بهتر از استان های دیگر کشور است.

فلاح تصریح نمود: تکریم و توجه به حوزه بانوان و خانواده یک وظیفه و تکلیف است و فرمانداران و مدیران باید آنرا به عنوان یکی از اولویتها در برنامه ها مورد توجه قرار دهند کارگروههای این حوزه با حساسبت بیشتری فعالیت کنند.

رئیس شورای اداری مازندران با اشاره به افزایش قیمت نان در مازندران، گفت: نانوایان برای ارتقا کیفیت نان در استان اقدام جدی داشته باشند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه قیمت نان مشخص شده در استان با سایر استان‌های کشور برابری می‌کند، گفت: امیدوارم دستگاه‌های مسئول نظارت جدی بر نحوه کیفیت نان داشته باشند.

وی با بیان اینکه تخصیص بودجه های عمرانی مازندران در سال ۹۳ روند افزایشی داشته است افزود: با عنایت مسئولین محترم امیدواریم ۱۰۰ درصد بودجه های عمرانی امسال استان تخصیص یابد.

فلاح، با اشاره به اینکه بودجه تعریض جاده سوادکوه تامین شده است، گفت: باید این پروژه تا پایان سال به بهره برداری برسد.

استاندار مازندران، با بیان اینکه ادارات استان نسبت به جذب اعتبارات تخصیصی در اسرع وقت اقدام کنند، افزود: امیدواریم با بهره برداری پروژه‌های نیمه کاره بتوانیم شاهد شکوفایی استان باشیم.

رییس شورای اداری استان، عنوان داشت: برنامه ششم توسعه کشور چون بر اساس عملکرد استان ها تدوین می شود، لذا در جهت احقاق حق السهم مازندران نیازمند تلاش بیشتری هستیم.

قابل ذکر است جلسه شورای اداری مازندران با حضور دکتر فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده، فرمانداران، مدیران و مسئولان دستگاههای اجرایی برگزار شد

آسیب های اجتماعی استان های کشور افزایش قیمت بودجه جاده خانواده دولت شورای اداری فعالیت های فرهنگی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر