کد خبر: 236025 A

در نشست هیئت اجرایی خانه کارگر مازندران مطرح شد؛

احترام و صیانت از قانون کار و مساله حقوق و دستمزد، معیشت و بیمه مهمترین مطالبه بخش های قابل توجهی از کارگران است که توقع داریم دولت و مجلس به آنها توجه ویژه داشته باشند.

دبیراجرایی تشکیلات خانه کارگر مازندران گفت: از اوایل انقلاب کارگران مسئولیت پذیرترین قشر جامعه ایران اسلامی بوده اند.

به گزارش ایلنا از قائمشهر نصراله دریابیگی دبیر اجرایی تشکیلات خانه کارگرمازندران شامگاه پنجشنبه در نشست هیئت اجرایی خانه کارگر با بیان اینکه کارگران نقش ارزنده ایی در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارند گفت: در انتخابات مجلس یازدهم خانه کارگر خواستار پاسخ نمایندگان فعلی مجلس به پیگیری مطالبات کارگران و توجه به نیازهای آنان هستند.

وی افزود: احترام و صیانت از قانون کار و مساله حقوق و دستمزد، معیشت و بیمه مهمترین مطالبه بخش های قابل توجهی از کارگران است که توقع داریم دولت و مجلس به آنها توجه ویژه داشته باشند.

رئیس ستاد انتخابات خانه کارگر مازندران تصریح کرد: کارگران به کاندیدایی احتیاج دارند که اشرافیتی کامل به اقتصاد کشور داشته و با تجربه و مدیریتی علمی کشور را از بحران‌های موجود نجات دهد و آن را به سمتی که منافع همه اقشار را تضمین کند، هدایت کند.

این فعال جامعه کارگری با بیان اینکه حمایت از قانون کار آزمونی دیگر برای نمایندگانی است که خود را ازخانواده کارگری میدانند افزود: قطعا کارگران و خیل عظیم خانواده آنان در طول تاریخ وفاداری خود را به دلسوزان واقعی خود به اثبات رسانده اند و بجا است که نمایندگان محترم مجلس نظرات تشکیلات کارگری را مدنظر خود در مجلس قرار دهند.

دبیراجرایی تشکیلات خانه کارگر مازندران افزود: جامعه کارگری در طول سال‌های گذشته همواره ثابت کرده که در کنار نظام، رهبری بوده و به آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی پایبند هستند بنابراین کارگران در انتخابات‌های مجلس نیز با شوری مضاعف شرکت می‌کنند.

وی افزود: کارگران از طبقه محروم و کم‌برخوردار جامعه قلمداد می‌شوند و با مشکلات زیادی از جمله گرانی، عدم وجود امنیت شغلی و.. روبه‌رو هستند ولی هیچ یک از این مسائل و دغدغه‌ها موجب دلسردی آنها از نظام نشده است بلکه مانند نخستین روزهای پیروزی انقلاب نسبت به سرنوشت کشورمان حساس بوده و در انتخابات شرکت می‌کنند.

دریابیگی ادامه داد: صنف‌ها و قشرهای مختلف اجتماعی از حضور در همه انتخابات تحقق یافتن مطالبات خود را دنبال می‌کنند ولی برای جامعه کارگری صرف حضور در انتخابات و رقم خوردن حماسه سیاسی مورد نظر مقام معظم رهبری اهمیت دارد.

دبیراجرایی تشکیلات خانه کارگر مازندران، کارگران را یکی از اقشار تاثیرگذار در تحقق برنامه‌های کشور و در عین حال از اقشار گمنام جامعه دانست و افزود: موتور محرکه اقتصاد هر کشور به دست کارگران می‌چرخد و این قشر در رونق و شکوفایی اقتصادی تأثیرگذار هستند ولی به ندرت مشکلات خاص آنها مورد توجه قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: خانه کارگر به نوبه خود در راستای ارتقای سطح آگاهی و بصیرت‌افزایی جامعه کارگری و خانواده آنها گام برداشته‌است تا کارگران آرای خود را به کسانی اختصاص دهند که دلسوز و متعهد هستند.

گفتنی است در این نشست اعضای ستاد انتخاباتی خانه کارگر مازندران انتخاب گردیدند.

انتخابات انقلاب اسلامی جامعه حقوق حماسه سیاسی دستمزد دولت و مجلس قانون کار مشکلات نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر