کد خبر: 236087 A

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور:

بخش کشاورزی در طرح استراتژیک، تحقق توسعه راهبردی را دنبال میکند که این امر با کشاورزی در مسیر تأمین و بهره برداری از انرژیهای نو و تجربه پذیر محقق می شود.

بابک مومنی در ششمین آئین گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور در سالن اجتماعات باشگاه برق ساری با مهم برشمردن بخش کشاورزی در استان مازندران، اگروتوریسم را دریچه ای نو به سمت اقتصاد کشاورزی دانست و اظهار داشت: گردشگری کشاوزری در استان مازندران موجب جذب تورسیم و رونق اقتصاد در استان مازندران شود

به گزارش ایلنا از ساری، مومنی ابراز داشت: با توجه به تولیدات و پتانسیل های موجود در بخش کشاورزی هنوز به اهداف پیش بینی شده دست نیافتیم.

وی افزود: بخش کشاورزی در طرح استراتژیک، تحقق توسعه راهبردی را دنبال میکند که این امر با کشاورزی در مسیر تأمین و بهره برداری از انرژیهای نو و تجربه پذیر محقق می شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور در ادامه تحقق زنجیر کامل تولید و اصلاح ساختار بازار محصولات کشاورزی و توسعه آموزش های کار آفرین در بخش کشاورزی را از دیگر عوامل موثر توسعه راهبردی در بخش کشاورزی عنوان کرد.

مومنی تنوع بخشی به منابع انرژی، توسعه پایدار و ایجاد امنیت انرژی را از عوامل مهم کشاورزی در مسیر تأمین و استفاده از انرژی های نو و تجدید پذیر اعلام نمود.

وی در خصوص توسعه صنعت بیو گاز به پشتوانه تولید محصولات انرژی زا گفت: این صنعت با استفاده از مواد خام اولیه ارزان، و یک عرصه بسیار پاک یکی از منابع های مهم برای تأمین انرژی محسوب شده و می تواند یک فرصت بسیار جدی برای کشاورزی باشد.

مومنی استفاده از پمپ های انرژی خورشیدی در مراحل استحصال و بهره برداری آب را یکی از قابلیت های مهم در عرصه کشاورزی برشمرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور افزود: تا زمانی که منابع تکمیلی جایگاه خودش را در بخش کشاورزی پیدا نکند نمی توانیم آینده امیدوار کننده ای را در بخش کشاورزی متصور باشیم.

وی به اهمیت منابع بسته بندی و تکمیلی در بخش کشاورزی پرداخت و ابراز داشت: کشورهایی چون فیلیپین، هلند و ژاپن با توجه به اهمیتی که به موضوع فوق می دهند درآمد ناشی از منابع بسته بندی آنها از درآمد نفتی کشور ایران بیشتر است.

مومنی به اهمیت توریسم در بخش کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: اگر کشاورزی در استان به گونه ای طراحی شود و زیر ساخت ها با مطالعات دقیق بررسی و انجام شود می تواند در جذب توریسم برای استان موثر باشد.

وی افزود: اگر در بخش کشاورزی نگاه توسعه محور و دانش بنیان حاکم باشد به طور حتم می توان با راهبرد ها و راهکارهای مناسب نگاه توریسم را به بخش کشاورزی سوق داده و از طرفی جایگاه کشاورزی را در استان ارتقاء دهیم.

استان مازندران اقتصاد برق دانشگاه پیام نور درآمد سالن اجتماعات صنعت کشاورزی گردشگری محصولات کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر