کد خبر: 238829 A

مدیرعامل هلال احمر مازندران:

پیش نویس تفاهم نامه ای میان جمعیت هلال احمر، پدافند غیر عامل و مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران درحال تدوین بوده وقرار است درهفته آینده امضا شود.

مدیرعامل هلال احمر مازندران گفت: دهیاران مناطق دهستان ها موظف هستند افرادی را معرفی تا مسئولیت خانه هلال را به آنها دهیم و آموزش های لازم قبل از پایان سال به آنها داده می شود.

به گزارش ایلنا، مهدی ولی پور، درخصوص احداثخانه های هلال درمناطق روستایی، گفت: پیش نویس تفاهم نامه ای میان جمعیت هلال احمر، پدافند غیر عامل و مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران درحال تدوین بوده وقرار است درهفته آینده امضا شود.

وی افزود: به موازات آن دهیاران مناطق دهستان ها موظف هستند افرادی را معرفی تا مسئولیت خانه هلال را به آنها دهیم و آموزش های لازم قبل از پایان سال به آنها داده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران ادامه داد: افراد آموزش دیده به عنوان تیم های پیش رو درحوادثهستند که تیم امداد و نجات به تجهیزات و لوازم تخصصی امداد و نجات مجهز خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خانه هلال درروستای خطیر کلا قائم شهر به صورت پایلوت شروع شده که احداثخانه هلال در دو فاز انجام خواهدشد یادآورشد: درفاز اول درمراکز دهستان حدود ۱۳۱ روستا ودر فاز دوم در روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار این خانه های هلال را راه اندازی می کنیم.

ولی پور خاطرنشان کرد: خانه هلال درفضای دهیاری یا مساجد راه اندازی می شود که دراختیار هلال احمر قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر مازندران جهت امداد رسانی به مسافران در فصل زمستان بیان داشت: فعالیت هلال احمرمازندران به فصل زمستان بر نمی گردد و درتمام روزهای سال فعال هستیم که علاوه بر ۳۴ پایگاه که به صورت ثابت خدمات ارائه می کنند، ۷ پست سیار براساس ظرفیت را اضافه کردیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران ادامه داد: دراین پایگاه ها اقلام غذایی مورد نیاز برای مسافران وامانده درراه و لوازم گرمایشی و اسکان آماده شده که درپایگاه ثابت ۲۰۰ امدادگر آموزش دیده به صورت شبانه روزی مشغول ارائه خدمات در فصل زمستان هستند.

ولی پور تاکید کرد: تعداد ۱۹پایگاه و پست ثابت و سیار امداد ونجات بین شهری، یک پایگاه امداد دریایی، سه پایگاه امداد ونجات دریایی و هشت پست امداد کوهستان زیرپوشش جمعیت هلال احمر مازندران به شهروندان و مسافران این استان خدمات فوریت های امدادی ارائه می کنند.

امداد و نجات امور روستایی جمعیت هلال احمر زمستان شبانه روزی کوهستان مدیرعامل جمعیت هلال احمر مسافران هلال احمر مازندران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر