کد خبر: 239109 A

فلاح، در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان:

بودجه دولتی استان نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته و این در حالی است که رشد بودجه در استانهای دیگر زیر ۱۲ درصد بوده است.

ربیع فلاح جلودار در آئین تجلیل از صادرکنندگان نمونه مازندران در سالن همایش اتاق بازرگانی مازندران اظهار داشت: بعد از گذشت ۷ سال با تلاش بی وقفه مسئولین استان حدود ۱۵ میلیارد مطالبات ۱۰ هزار نفر از کارگران نساجی قائمشهر به حساب آنان واریز شد.

به گزارش ایلنا از ساری، وی همچنین از پرداخت ۵۰ میلیارد تومان از مطالبات کارگران کارخانه چیت سازی بهشهر که از سال ۷۴ تاکنون پرداخت نشده بود با کمک و همکاری و تلاش بی وقفه مسئولین پرداخت شده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه استان مازندران یکپارچه در خدمت سرمایه گذاران بخش خصوصی است ابراز داشت: مشکلات سرمایه گذاران بخش خصوصی و فعالان اقتصادی باید در اولویت برنامه های شورای تأمین استان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مدیران دستگاههای اجرایی و مدیران بانک ها باید مشارکت لازم برای رفع مشکلات تولید کنندگان استان داشته باشند اظهار داشت: واحدهای تولیدی نیز باید در پرداخت اقساط به بانکها توجه بیشتری داشته باشند.

فلاح جلودار افزود: بودجه دولتی استان نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته و این در حالی است که رشد بودجه در استانهای دیگر زیر ۱۲ درصد بوده است.

استاندار مازندران با بیان اینکه در حال پیگیری همه مطالباتی که در استان ضریب بودجه دارد، هستیم ابراز داشت: همه تلاش ما این است اقتصاد استان به بخش خصوصی به جهت ایجاد کارآفرینی سوق پیدا کند.

وی به وجود مواهب الهی از قبیل کوه، جنگل، دریا در استان مازندران اشاره کرد و افزود: با آمدن مسافران اقصی نقاط کشور به استان سرسبز مازندران گردشگری در استان مازندران باید بصورت ویژه دیده شود.

استاندار مازندران در ادامه افزود: هر کجا که سرمایه گذاران به مشکلاتی کاری برخورد کردند ما در کمترین زمان ممکن نسبت به حل مشکل آنان اقدام خواهیم کرد.

فلاح با اشاره به اینکه محیط زیست یکی از چالشهای مهم در کشور محسوب می شود اظهار داشت: یکی از مشکلات کارخانه کک سازی سواد کوه مشک زیست محیطی بوده است که مدتی این کارخانه قادر به فعالیت نبوده اما در حال حاضر با مرتفع ساختن مشکل فوق این کارخانه با ۶۰۰ میلیا رد تومان سرمایه در حال انجام فعالیت است.

وی با بیان اینکه باید موانع و مشکلات بخش خصوصی شناسایی شده و برای رفع آن اقدام کرد در همین راستا اتاق بازرگانی مازندران با داشتن با ظرفیت های مناسبی و اثر گذاری خوب در اقتصاد کشور وفاق و همدلی بیشتری را با بخش خصوصی داشته باشد.

فلاح با بیان اینکه صادرات باید به عنوان محورهای توسعه استان در کشور محسوب شود اظهار داشت: در بحثصادرات همه تولیدات ما باید صادرات محور باشد.

استاندار مازندران با بیان اینکه استان مازندران جزء امن ترین استانها قلمداد می شود ابراز داشت: باید بسترهای لازم برای سرمایه گذاری در این استان به خوبی فراهم شود.

وی با اشاره به ظرفیت های خوب در بخش کشاورزی در استان مازندران به تأمین ۴۰ درصدی برنج کشوردر این استان اشاره کرد و گفت: با پیگیریهای مجدانه مسئولین، جلوی واردات برنج در کشور گرفته شده است.

فلاح در ادامه افزود: در تلاش هستیم تا یک نمایشگاه برای فروش اقلام، در کشور قرقیزستان داشته باشیم.

اقتصاد بودجه رشد زیست محیطی سالن همایش سرمایه گذاران سرمایه گذاری قرقیزستان مسافران نساجی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر