کد خبر: 239181 A

غلامرضا عشریه:

با عدالت مالیاتی فعالان اقتصادی می توانند به فعالیت خود در استان و در راستای خدمت به اقتصاد کشور سهیم باشند.

غلامرضا عشریه در هیجدهمین آئین تجلیل از صادر کنندگان نمونه مازندران در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ساری با بیان اینکه استکبار جهانی در نزدیکی مرز ایران برای کشور ما مشکل ایجاد کرده و به اقتصاد کشور ما آسیب میرساند اظهار داشت: فعالان اقتصادی سربازان عرصه میدان نبرد در شرایط بسیار سخت اقتصادی هستند.

به گزارش ایلنا از ساری، وی افزود: در ۹ ماهه امسال ۳۴۲ میلیون دلار افزایش درصادرات داشتیم که این رقم نسبت به سال گذشته ۱۲۷ هزار دلار افزایش داشته است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران از ۷۶۵ میلیون دلار از ورود کالا در استان خبر داد و ابراز داشت: ۴۷ درصد فرآورده های لبنی، ۱۵ درصد سیمان و ۱۰ درصد لوله و پروفیل به کشورهای عراق، روسیه، قزاقستان، آذربایجان، و ترکیه صادر شده است.

عشریه در ادامه افزود: در همین مدت حدود ۲۱ درصد آهن آلات، ۲۴ درصد ذرت، ۱۲ درصد ماشین الات، ۷ درصد د کل ارزش واردات را به خود اختصاص داده است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران بیان داشت: با توجه به شرایط اقتصاد استان فعالان اقتصادی تلاش می کنند تا اهداف چشم انداز افق ۱۴۰۴ را محقق کنند و صادرات خوبی را برای استان رقم بزنند.

وی افزود: اگر مدیران بانک ها منابع خود را به صورت قرض الحسنه در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهند به طور حتم آنان می توانند در زمینه اقتصادی کمک شایانی را در کشور داشته باشند.

عشریه با بیان اینکه توسعه صادرات پشتیبانی و حمایت همه مسئولین را می طلبد اظهار داشت: باید از فعالین بخش خصوصی حمایت کنیم ولی ما حتی از دادن جوایز صادراتی به صادرکنندگان دریغ می کنیم.

وی افزود: در توسعه صادرات در دولت تدبیر و امید تقاضا می شود بر اساس تدبیر دولت، خواسته های فعالان اقتصادی برای تخصیص بودجه در مجلس شورای اسلامی برای حمایت از صادرکنندگان و کمک به منابع انسانی توجه بیشتری شود.

عشریه با اشاره به اینکه با بهره های ۲۷ درصد بانکها نمی توان توسعه اقتصادی داشت: اظهار داشت: تأمین مواد اولیه برای واحدهای تولیدی، واحدهای صادر کننده با این مبلغ بهره بسیار مشکل است.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران ابراز داشت: بانکهای خصوصی که با مجوز بانک ملی در استان فعالیت می کنند اگر نتوانند در توسعه اقتصاد به کشور و کمک به فعالین اقتصادی نقش موثری نداشته باشند حضورشان چه فایده ای دارد؟

وی در ادامه افزود: بانک های خصوصی به جای اینکه رقیب در کاهش بهره های بانکی های دولتی با شند اما رقیب اقتصاد در افزایش بهره بانکی شده اند.

عشریه با بیان اینکه سودهای بالای بانک ها، به اقتصا د کشور ضربه می زند و این ضربه موجب می شود تا کسی به سمت تولید نرود اظهار داشت: آیا با رقم بالای سودهای بانکی می توان به سمت تولید رفت؟ و یا می توان حق و حقوق کارگران را تأمین کرد؟

وی خواست تا نقش و حضور بانک های خصوصی در اقتصاد و توسعه صادرات مازندران پررنگ تر شود.

عشریه به حمایت مسئولین از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در استان را خواستار شد و ابراز داشت: برای سهیم بودن در توسعه، تولید و آبادانی کشور خواستار عدالت مالیاتی هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران در ادامه افزود: با عدالت مالیاتی فعالان اقتصادی می توانند به فعالیت خود در استان و در راستای خدمت به اقتصاد کشور سهیم باشند.

عشریه با اشاره به اینکه کشور ما محور کشاورزی در کشور محسوب می شود بیان داشت: ما باید فعالیت کشاورزی را توجیه پذیر کنیم و حداقل یارانه ها در بخش کشاورزی در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

اقتصاد کشور ترکیه دولت سالن اجتماعات سیمان فرآورده های لبنی قرض الحسنه قزاقستان مجلس شورای اسلامی واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر