کد خبر: 239183 A

معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران:

لایحه خروج تورمی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است ک ه بر اساس این لایحه تحریک توازن تولید نه بر اساس بازار داخل و تزریق نقدینگی بلکه بر اساس تولید بازارهای خارج تدوین شده است.

ابوطالب بدری در آئین تجلیل از صادر کنندگان نمونه استان مازندران در سالن همایش اتاق بازرگانی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید به دلیل مهم بودن صادرات فعالیت های دولت در راستای صادرات غیر نفتی است.

به گزارش ایلنا از ساری، وی با مهم بر شمردن فرهنگ و اقتصاد در کشور و نامگذاری سال ۹۳ از سوی مقام معظم رهبری به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ابراز داشت: برای تحقق فرامین رهبری تلاش مشترک مسئولان و آحاد مردم را می طلبد.

وی با بیان اینکه برای تحقق این امر مهم در کشور باید فرهنگ سازی شود افزود: مسئله ای که می توان به آن اشاره کرد رابطه نزدیک صادرات و توسعه است.

وی با مهم برشمردن توسعه صنعتی و توسعه پایدار آنرا یکی از مهم ترین برنامه های دولت تدبیر و امید در کشور اعلام کرد.

معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه سیاست های اقتصاد مقاومتی نشان دهنده اهمیت توسعه اقتصادی و صنعتی در کشور است، گفت: روز صادرات زمینه ساز تأثیر گذاری بر سیاستگذاران درباره برنامه ریزی اقتصادی و تجاری کشور است.

وی به نقش و اهمیت صادرات غیر نفتی اشاره کرد و گفت: لایحه خروج تورمی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است ک ه بر اساس این لایحه تحریک توازن تولید نه بر اساس بازار داخل و تزریق نقدینگی بلکه بر اساس تولید بازارهای خارج تدوین شده است.

بدری طراحی راهبرد تجاری را از جمله محورهای شناخت بازاریابی عنوان کرد و اظهار داشت: در این زمینه از بخش ها و زیر بخش ها برای تولید صادرات، از نهاد مختلف کمک گرفته شد و به طراحی موضوع فوق پرداختیم و البته در همین راستا از تجربیات کشورهای دیگر نیز استفاده خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه نقشه راه راهبردی تجاری در حال تهیه است افزود: ما بازارهای آبی و خاکی کشورهای همسایه را در اولویت برنامه هایمان قرار دادیم و برای هر کشور بر اساس تجربیات گذشته نقشه رهی را تعیین و ارائه کردیم.

بدری ایجاد شرکت های بزرگ صادراتی را از جمله برنامه های دولت برشمرد و اظهار داشت: ایجاد شرکت های بزرگ از جمله برنامه هایی است که در دستور کار دولت قرار دارد که با این دلیل که باید شرکت های بزرگ و شرکت هایی که تولیدات هم گروه دارند را تولید کرده و موجب تقسیم کار و توسعه بازیابی شود.

معاون بازاریابی و تنظیم روابط سازمان توسعه تجارت ایران جذب سرمایه گذار مستقیم خارجی را از دیگر برنامه ها اعلام کرد و گفت: اعزام رایزن های بازرگانی به کشورهای خارجی جزء برنامه فوق محسوب می شود که در این راستا تاکنون ۱۱ رایزن اعزام شده و مجوز اعزام ۳۰ رایزن بازرگانی دیگر نیز گرفته شدهاست.

وی همچنین از گرفتن مجوزبرای ایجاد ۱۰ شعبه سازمان توسعه کشور در خارج از کشور، خبر داد.

بدری به احیای مجدد شورای عالی صادرات غیر نفتی در تیر ماه سالجاری اشاره کرد و گفت: شناسایی توانمندی و مشکلات صادرات از دیگر برنامه های دولت بوده است.

استان مازندران اقتصاد مقاومتی ایران تجارت توسعه پایدار دولت لایحه مجلس شورای اسلامی معاون نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر