کد خبر: 241906 A

رئیس شورای اسلامی کارشهرداری ساری در گفتگو با ایلنا:

با اصلاحاتی که به نفع کارگران نباشد و تنها پاره ای از حقوق اولیه جامعه کارگری که بخش اعظمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهد نشانه گرفته باشد موافق نیستیم.

عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار، کارخانجات مازندران در گفتگو با ایلنا در ساری می گوید: با اصلاحاتی که به نفع کارگران نباشد و تنها پاره ای از حقوق اولیه جامعه کارگری که بخش اعظمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهد نشانه گرفته باشد موافق نیستیم.

وفایی نژاد به حقوق کم و ناچیز کارگران اشاره می کند و ادامه می دهد: در مقطعی از زمان قرار داریم که بیشترین فشارهای اقتصادی را کارگران تحمل می کنند و با حداقل حقوق و بسیار کمتر از آنچه دولت خط فقر نامیده است گذران معاش می کنند و با سیلی صورت خود را سرخ می نمایند و اینگونه شب سر بر بالین می نهند و این در حالی است که با اصلاحات مطرح شده در برخی از مواد قانون کار، نا امنی شغلی رواج خواهد یافت و دستاوردی بهتر از آن در بر ندارد.

وی می افزاید: سایه اینگونه اصلاحات در شکل گیری تشکیلات کارگری هم سنگینی خواهد کرد و در چنین وضعیتی تشکلات کارگری به مرور کاهش و دیگر جایی که بتواند صدای کارگران را برای حداقل ها بازگو، و پیگیری نماید وجود نخواهد داشت.

رییس شورای اسلامی کار شهرداری ساری، به اجرای صحیح و دقیق قانون کار برای کارگران که از تامین مایحتاج روزانه خود و خانواده شان بر نمی آیند تأکید می کند و می گوید: باید چاره اندیشی شود و به بهبود وضعیت کمک کرد و در این بین نقش دولت تدبیر و امید بسیار مهم است و با ارائه خدمات و تسهیلات به کارفرمایان، واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی کمک شایانی نماید تا از تعطیلی و ریزش نیرو کار جلوگیری و درصد اشتغال را افزایش دهد و نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی باید بیش از هر زمانی، دغدغه های کارگران حوزه انتخابی خود را جدی بگیرند و از نابرابر شدن روابط کار ممانعت نمایند.

عضو هیأت حل اختلاف شهرستان ساری از نبود بهداشت و درمان کارگران بعنوان مشکلی جدی نام می برد و اضافه می کند: دفاتر بیمه های تامین اجتماعی آن اعتبار و امتیاز گذشته را دارا نیستند.

وی میگوید: کارگران با داشتن حتی چند نوع بیمه اعم از اجباری و تکمیلی و پرداخت مرتب و ماهیانه حق بیمه، باز هم از مخارج سرسام آور هزینه های بیمارستان و درمانی خصوصا بیماریهای سخت و صعب العلاج عاجزند و حمایت های سازمان تامین اجتماعی خصوصاً در بخش درمان بسیار ناکارآمد و ضعیف است.

رییس شورای اسلامی کار شهرداری ساری درادامه میگوید: این در صورتی است که وظیفه اصلی سازمان تامین اجتماعی ارائه خدمات مناسب و مطلوب به بیمه شدگان و بر اساس اصل عدالت و صیانت از نیروی کار و بهبود مناسبات اجتماعی و خدماتی است چرا که رابطه تامین اجتماعی با کارگران یک رابطه دوجانبه و شرکایی است.

اشتغال بهداشت و درمان جامعه حقوق خانواده دولت شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی نیروی کار هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر